Nové šéfy bude mít i městská policie a dopravní podnik, ale odtud ředitelé odešli sami. Zoopark je první, u něhož radní vypsali konkurz z vlastní vůle, nikoli z nutnosti. „Ředitelé škol také musejí pravidelně obhajovat své funkce a tím pádem i své vize, jak školu řídit. Myslím, že je legitimní chtít to samé po ředitelích organizací," řekl k tomu primátor Chomutova Daniel Černý.

Sám prý necítí nespokojenost se současnou ředitelkou Ivetou Rabasovou. „Podle mého by se možná mohl zoopark trochu dynamičtěji rozvíjet, ale je také otázka, co si vlastně mohl dovolit, kolik dostával peněz a podobně," dodal primátor.

Termín přihlášek do výběrového řízení je 22. června. Výběrové řízení za přítomnosti všech uchazečů proběhne o čtyři dny později. Mezi požadavky je vysokoškolské vzdělání, znalost příslušných zákonů či schopnost domluvit se anglicky. Zájemci musejí také předložit svou koncepci řízení zooparku.

Svůj post bude obhajovat i současná ředitelka Iveta Rabasová. „Ano, do výběrového řízení se budu hlásit," potvrdila Chomutovskému deníku. Co říká na to, že se bude muset obhajovat, přestože jí nikdo nic nevytýká? „Každému, na koho to dopadne, je to asi mírně nepříjemné, ale na druhou stranu je to normální součást života. Nové vedení města to avizovalo dopředu, takže bylo třeba s tím počítat," uvedla.

Nová koalice chce postupně vypsat výběrová řízení na ředitele všech organizací. Ohlásili to začátkem dubna. „Zajímají nás vize, jak by se konkrétní organizace mohly podílet na lepším Chomutovu," uvedl tehdy pro Chomutovský deník primátor Černý s tím, že doufá, že většina ředitelů své pozice obhájí.