Chomutovská SD aréna bude konečně multifunkční. Ledová plocha dosud patřila především hokejovým utkáním, díky speciální podlaze na ledovou plochu se tam ale konečně dají pořádat také kulturní akce. Tou první bude koncert Michala Davida 16. prosince.

Půjčování? Drahé a složité

„Konečně tam budeme moct plánovat kulturní akce i během zimní sezóny," těší Věru Fryčovou, jednatelku společnosti Kultura a sport. „Ne, že by nás úplně bolelo, že to dosud nešlo. Občas se ale našli zájemci, kteří si chtěli pronajmout stadion a podlahu požadovali, takže je pro nás výhodou, že ji teď máme. Takováto hala si zaslouží být multifunkční," dodala.

Variantou dosud bylo půjčování si izolačního překrytí ledové plochy. To je ale drahá záležitost, která vychází jednorázově až na sto tisíc korun. Jednoduché to není ani s logistikou, protože podlahu musí přivézt kamión a jsou zapotřebí ruce, které ji složí.

Na Popelku si podlahu půjčovali

S touto výzvou se museli před dvěma lety vypořádat například organizátoři lední revue Popelka na ledě, pořádané v rámci světového turné také v chomutovské SD Aréně. Revue vyžadovala částečné překrytí ledu, aby mohli diváci sedět na ploše a vidět z bezprostřední blízkosti.

„Tehdy jsme si museli podlahu draze půjčit z Karlových Varů, vyřešit logistiku, protože ji přepravoval kamión, dále uskladnění a samotnou pokládku," vzpomíná David Dinda, který se na organizaci mimořádné kulturní události podílel. „Byl to tehdy jeden z problémů, které jsme řešili. Tím si ale nechci stěžovat, my to jako organizátoři věděli a museli se s tím vypořádat," dodal.

Jako puzzle

Město proto nyní zakoupilo izolační překrytí ledové plochy zimního stadionu, které umožňuje její multifunkční využití. Jedná se o celistvý povrch o rozměrech 28 krát 60 metrů, který je jednou velkou skládačkou. Plochu tvoří díly o přibližně dvou metrech čtverečních, které do sebe zapadají díky zámkovému systému puzzle.

Veřejnou zakázku vyhrála společnost, která je ve svém oboru matadorem. Dodávala izolační podlahu například na ledové plochy zimního stadionu v Bratislavě či Třinci. Vyšla na 3 600 000 korun a miliónem na ni přispěl Ústecký kraj formou dotace.

Michal David táhne

Jako první novinku v SD Aréně vyzkouší Michal David. O jeho vystoupení je už nyní mezi Chomutovany nebývalý zájem. „Během šesti dní máme dvanáct tisíc shlédnutí na webu a za tři dny jsme prodali tisíc lístků. Stále někdo volá, že chce vstupenku, jsem úplně v šoku," těší jednatelku Věru Fryčovou. Původně chtěla na zimním stadionu zajistit vystoupení Karla Gotta, kvůli jeho zdravotnímu stavu to ale nebylo možné.

Koncert se koná na zimním stadionu ve středu 16. prosince. Začátek je v 19.30 hodin a základní vstupné je 390 korun. Vstupenky je možné získat v předprodeji v síti Ticketstream nebo v Kině Svět Chomutov.
 

Soutěž o dvě vstupenky na koncertChomutovský deník připravil společně s organizací Kultura a sport soutěž pro své čtenáře o dva lístky na velký koncert Michala Davida. Chcete vyhrát? Příští týden budou od pondělí do soboty vycházet vystřihovací kupony, kde stačí odpovědět na jednoduchou otázku a poslat nebo přinést do redakce. Počet kuponů není omezen!