Připomíná právě kadaňského rodáka Josefa Löschnera, zakladatele lázeňství. Investici za více než 13 milionů korun město částečně uhradí z dotačního programu ROP Severozápad.

„Největší investici dokončujeme teď na sklonku dubna. Náměstí se rozdělilo na čtyři místa s parčíky kolem kostela sv. Anny. Veřejný prostor jsme tak vrátili původními účelu," uvedl starosta Kadaně Jiří Kulhánek. Připomněl, že za bývalého režimu v místě byla benzinová pumpa a všechny parky zmizely. Löschnera nyní připomíná i pamětní kámen s deskou.

Původně město počítalo s rozpočtem přes 17 milionů korun, cenu se ale v soutěži podařilo snížit o čtyři miliony.

S revitalizací město začalo před rokem, nyní už je náměstí zkolaudováno, finální podobu získá během několika následujících dní. „Vytvořili jsme tam parky, na komunikacích se obnovila historická dlažba, doplnil se mobiliář. Kolem travnatých ploch jsou zatím plůtky, které ale odstraníme, jen co zeleň trochu vyroste. Součástí byla i zeď a park za kostelem," řekl starosta.

Letos se město chystá ještě na proměnu bývalého autobusového nádraží u střední průmyslové školy. Od revitalizace těchto ploch si Kadaň slibuje oživení historického centra města. „Podobně jsme to udělali s nábřežní promenádou u řeky Ohře. Byl to zarostlý prales z náletových dřevin, dnes tam po odpoledních korzuje spousta lidí," doplnil Kulhánek.