Spousta lidí z Klášterce to znalo. Pracovní týden se pomalu chýlil ke konci a blížící se dva dny odpočinku poskytly dost času lidem i pro aktivní odpočinek. Nebo třeba na kulturu. Ale ouvej - kam jít, když se jen těžko vědělo, kde se co děje?

Křižovatka kultury

Tento problém, který pálil ve své době hlavně mladé, řeší nový kulturní web. Ten vznikl z popudu ředitele zámku Petra Hybnera. „Momentálně pod nás spadají i další organizace, například kino nebo klášterecké noviny, a každá z nich už má v současnosti své webové stránky, kde jsou podrobné informace," uvedl Hybner. „Vytvořili jsme tedy i jedny zastřešující internetové stránky, kde na jednom místě najdete vše, co se v bude v Klášterci dít." Pro podrobnější informace už pak stačí přejít na konkrétní weby jednotlivých institucí.

I soukromé akce

Tím to ale nekončí na nových webovkách nenajdete jen například akce zámku nebo města, ale hlavně koncerty a akce soukromých klubů nebo spolků. „Mezi kluby a soukromníky je o zveřejnění jejich kulturních událostí určitě zájem, za což jsme rádi," vysvětlil Hybner. I s tímto byl v minulých letech problém, zvláště ještě předtím, než se rozmohl Facebook. Spousta akcí skončila v propadlišti dějin často i díky tomu, že řada lidí o nich jednoduše nevěděla. To by se teď s trochou dobré vůle mohlo změnit.

Místní: konečně

A co na to místní? Ti změnu vítají. „Už bylo na čase, snad každé město má nějaký kulturní web, jen Klášterec dlouho zahálel," uvedla mladá slečna právě z Klášterce. A podobně to viděla i řada dalších. Shodli se ale na jednom hlavní je, že už nějaké kulturní stránky běží. A za akcemi na internet lidé chodí. „Návštěvnost stránek od jejich spuštění stabilně stoupá, největší zájem je o program kina, druhý nejnavštěvovanější je zámek," řekl Hybner.

Pořádáte? Avizujte na webu

Pokud sami něco pořádáte a chcete, aby se o tom lidé dozvěděli, tak si stačí stáhnout ze stránek formulář, vyplnit jej a poslat. Zabere to jen pár okamžiků a svou akci můžete dostat mezi více lidí.