Skutečné založení komunitní zahrady je v Klášterci opět o něco blíž. Jak informovala místní radnice, začátkem letošního roku byl založen spolek Komunitní zahrada Klášterec nad Ohří a město mu zapůjčilo pozemek. Ten je za základní uměleckou školou v ulici J. A. Komenského.

„Předseda spolku Jiří Navrátil spolu se zakládajícími členy, Jakubem Hrbkem a Pavlem Hodovalem, nyní dokončují znění provozního řádu, řeší počáteční administrativní úkony a sjednávají si schůzky s kláštereckými institucemi. Rádi uvítají další zájemce, kteří mají chuť přiložit ruku k dílu a budovat společný prostor pro volnočasové aktivity," informovala radnice s tím, že elekronické přihlášky lze najít na webu města. K přečtení jsou tam i stanovy spolku.

Komunitní zahrada
je místem, kde se scházejí lidé obvykle bez vlastního pozemku, společnou prací zvelebují prostor, vyměňují si zkušenosti a poznatky, pěstují různé užitečné plodiny, ale třeba také květiny. Často je komunitní zahrada pro trávení společného času vybavena například grilem a posezením.