ČSSD


Přestože vládla spolu s ODS, kterou voliči potopili, nejsou její ztráty tak vysoké a volby v Chomutově vyhrála. ČSSD se osvědčila taktika příliš na sebe upozorňovat, Chomutováci si do takové míry nespojovali její představitele s vedením města. Sociální demokracie se nechlubila ani centrem na Vinohradech či jinými dotacemi, i když prostřednictvím hejtmanky Jany Vaňhové mohla, protože přes kraj šlo mnoho milionů korun.


PRO CHOMUTOV


Pravděpodobně získali nejvíce protestních hlasů. Kdo chtěl volit pravici a nechtěl přitom dát hlas ODS, křížkoval PRO. Strana, která vznikla v poslední chvíli, těžila i z přízně voličů Strany zelených, se kterými do voleb šla. Na rozdíl od ostatních stran, které sbíraly protestní hlasy, mělo PRO v čele známou chomutovskou osobnost.


KSČM


Stabilní výsledek, stejný jako před čtyřmi lety. Komunisté možná čekali lepší, v Chomutově totiž fungovali jako opozice. Protestní hlasy ale dostali jiní, pro mnohé je KSČM nevolitelná i na komunální úrovni. Stále se ale opírá o celkem početnou disciplinovanou skupinu voličů.


Nespokojení občané!


Sami asi čekali více hlasů, ale mezi podepsáním petice a vhozením hlasovacího lístku je rozdíl. Přesto získali tři mandáty, což není málo. Nespokojení občané! jsou typickou protestní stranou.


TOP 09


Měli vyšší ambice, ale jejich dva hlasy můžou rozhodnout. Výsledek táhli známí chomutovští hokejisté a lékař. Naopak lídr Jaroslav Chrtek neuspěl. Hlasy získali od těch, co chtěli volit pravici, ale nesedělo jim PRO Chomutov a ODS.


SEVEROČEŠI.CZ


Voliče se snažili navnadit na věcné dary, ale nakonec spíše táhla jména. Ředitel Domečku Milan Märc přeskočil všechny, hodně křížků dostal i Vojtěch Čihař.


VĚCI VEŘEJNÉ


Čekalo se od nich víc, ale doplatily na neznámé tváře. V republice jí byl Radek John, v komunálkách ale nikoho známého neměli. Protestní hlasy dostali jiní.


ZEMANOVCI, DSSS


Nečekalo se, že by se do zastupitelstva dostali a to se také splnilo. DSSS získala nejméně hlasů ze všech, měla i nejméně kandidátů.