To je totiž tým Chomutovského deníku, který při pátečních oslavách Ústeckého kraje porazil v soutěži okresů skoro všechny své konkurenty. Až na to Ústí, no…

To bylo tak – redakce z každého okresu měla složit tříčlenný tým, aby reprezentovala daný region v soutěži, kterou pořádal kraj. Za Chomutov jsem to byl já, hráč a kouč chomutovských softbalistů Jan Řápek a duchovní otec charitativní Cesty proti bolesti Milan Dzuriak. Oběma patří velký dík, že pozvání do týmu přijali a obětovali páteční odpoledne ve prospěch slávy svého rodného okresu.

Do soutěže jsme vstupovali s předstíraným klidem salámistů, kterým o umístění nejde. Jenže když chlapi začnou soutěžit, tenhle výraz dlouho nevydrží. A tak jsme už po teoretické části žehrali na smůlu při losování otázek, u hodu na koš protestovali, že děčínský basketbalista Jakub Houška by měl házet z větší dálky (třeba od hlavního nádraží) a u skoku z místa se už regulérně hecovali. A taky tuhle disciplínu vyhráli – Milan přeskočil všechny a my s Honzou jsme mu zdatně sekundovali. A pak jsme počítali body a nahlas přemítali nad možným pořadím.

Svou roli v tom sehrál i fakt, že jsme díky Milanově rodině měli jako jediní věrnou fanouškovskou podporu u každého soutěžního stanoviště. Ty jsme nemohli zklamat :)

Dopadlo to, jak je naznačeno nahoře. Byli jsme druzí za ústeckou redakcí. To ale znamená, že jsme porazili Žatec, Most, i Teplice, prostě – jsme nejlepší na západ od Ústí. A vlastně i na sever, protože jsme pokořili i Děčín. A taky na východ, za námi totiž skončily taky Litoměřice…

Ještě jednou – díky, chlapi!