Protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu a zažít trochu legrace. Silvestrovský výšlap na vojenskou pevnosti Kočičák u obce Blatno přesně tohle splnil. Například i díky soutěži o nejobjemnější jednohubku, která navíc musela mít skautskou či vojenskou vizáž.

Na stole se soutěžními jednohubkami se skvěla často naprosto neuvěřitelná díla. V očích poroty nakonec jednoznačně vyhrála obrovská a divoce zbarvená „jednohubka", jež byla zmenšeninou vojenské pevnosti na Kočičáku. Hrála oranžovou, khaki zelenou i vínovou barvou přesně tak, jako originál. „Padlo na ní celé balení toastového chleba, pomazaného pomazánkovým máslem s česnekem," prozradila autorka chuťovky Kamila Minaříková. Kvůli divoké barevnosti na první pohled nepůsobila jedle, přesto byla bez problémů poživatelná. „Použila jsem potravinářské barvivo a vmíchala ho do pomazánky," ubezpečila s úsměvem Kamila, která mimochodem pracuje jako redaktorka Chomutovského deníku. Za svůj výkon získala lahev šampaňského, kterým také o půlnoci s přítelem oslaví příchod Nového roku.

Během dne se na Kočičáku prostřídalo na čtyři sta návštěvníků. Ti si mohli prohlédnout vojenskou pevnost z roku 1937 i s oživenou slavící osádkou. Komu vytrávilo, ten si na ohništi opekl buřt nebo si nabídl chleba se sádlem a s cibulí a zapil ho čajem či svařákem. Jen toho pořadatelé připravili na sto litrů.