Lidé u regálů s pečivem zpozorněli. Začala totiž platit povinnost označovat pečivo z mražených polotovarů a lidé se často diví, co všechno není „čerstvé". Jak je to na Chomutovsku? Projeli jsme několik marketů…

Jedna věc na úvod když budeme psát o „pečivu", výjimečně si odmyslete klasické rohlíky či chleba. Ty mají všude z pekáren, tedy nerozmrazované. Ale to je všechno. Koblihy, koláče, hřebeny, croissanty, donuty, dalamánky nebo kornspitzy, to všechno může být z mrazáku.

Čerstvé? Globus nebo pekařství

Jestli chcete nemražené pečivo, vyražte buď přímo do pekařství nebo třeba do Globusu. Tam mají vlastní pekárnu a na plakátech se teď chlubí, že jejich „kaiserka není vyráběná z mražených polotovarů".

Nemraženého pečiva tu mají plné koše, je ho drtivá většina, nejen kaiserky. Na rozdíl od menších marketů je naopak těžké najít něco, co rozmrazené je. Ale přece třeba koláč s drobenkou, vánočka či mazanec.

Pekařství v Ruské ulici v Chomutově také nemá u žádného pečiva cedulku s informací, že ho před chvílí vyndali z mrazáku. „My tu nemáme nic rozmrazeného, všechno je čerstvé," říká prodavačka.

V menších marketech je to spíše naopak (viz grafika dole). Třeba Lidl se také chlubí vlastní pekárnou, ale až na základní pečivo tu mají většinu sortimentu rozmrazenou. U některých navíc není nápis na první pohled znatelný, je součástí cenovky a vždy v jiné části.

To třeba v Tescu mají tuto informaci na speciálních cedulkách vedle cenovky. Jasné, přehledné a… …rovněž většinou rozmrazené. Od sladkého pečiva až po kornspitzy. Čerstvá byla například makovka nebo taštička se skořicí.

Výjimkou je Penny market, kde je k dostání také dost druhů nemraženého pečiva.

Obchody na Chomutovsku a mražené pečivo.

Stará praxe, nová je jen informace

Ty cedulky u pečiva vlastně neříkají nic nového. Rozmrazované pečivo jsme si kupovali i předtím. Jen jsme o tom často nevěděli. Teď se u cedulek lidé často zastaví a váhají.

Povinnost zavedla vyhláška ministerstva. „Pekařské výrobky, které jsou v marketech dopékány ze zmražených polotovarů, musejí být označeny, že jsou vyrobeny ze zmražených polotovarů, že se nejedná o to klasické ‚čerstvé' pečivo, které je do krámů dováženo přímo od pekařů," vysvětlil Jindřich Pokor ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Povinnost označovat: Pro a proti

PRO: Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů uvádí, že kvalita pečiva ze zmrazených polotovarů je mnohonásobně nižší a už pár hodin po dopečení „gumovatí". Proto by označení „čerstvé" mohlo mást nakupující. Jedním z argumentů iniciátorů vyhlášky byly také rostoucí dovozy pečiva k rozpékání ze zahraničí, hlavně z Polska a Francie.

PROTI: Obchodníci (Svaz obchodu a cestovního ruchu) však tvrdí, že tento stav se v posledních letech změnil a zhruba 75 procent polotovarů nyní dodávají maloobchodu domácí výrobci. O kvalitě pečiva podle obchodníků rozhodují jiné parametry, jako například doba kynutí, pečení a složení výrobku. „Zjednodušit proto kvalitu na čerstvost pečiva a nabádat spotřebitele k názoru, že by předpečené, následně hluboce zmražené a nakonec v maloobchodu dopečené pečivo bylo méně kvalitní, je matoucí," uvedli pro server iDnes.

Anketa: Vadí vám prodávané rozmražené pečivo?

Andrea Mišotová, Chomutov
Hodně mi to vadí, vždy se předem informuji pokud ho MUSÍM koupit, jinak ho vůbec nejíme! Naštěstí. Fůůůj, jen něco co tě na pár hodin ucpe a tělu vůbec neprospívá.

Denisa Mašková, Strupčice
Dokud to nebylo v televizních novinách, lidem to nevadilo a kupovali si to běžně. Teď najednou z toho dělají aféru, že to kupovat nebudou a co si to vůbec dovolují obchodníci. Je to jako u malých dětí, které řeknou „tohle nejím" a když to šikovně zpracujete do jídla sní to !!:)

Petra Melková, Chomutov
Vadí mi to hodně… zlatí soukromníci, co mají pekárny!

Karolína Hubálková Grzybowská, Chomutov
A když to je rozmrazené, tak to někde píšou, jo? :-/ Zatím jsem si toho nevšimla,ale kdyby to tam bylo napsané, tak bych určitě váhala, jestli si to koupím.

A co vy? Řešíte, jestli je pečivo rozmražené nebo přímo od pekaře? Podělte se s námi i ostatní čtenáři se svými názory v diskuzi nebo na facebooku!