JOSEF DUŠEK

Hezké a neobvyklé prostředí a velice sympatická cena. Venkovní terasa trochu nepohodlná a oběd spíš podprůměrný.

Takové jsou základní plusy a minusy, které utvořily můj celkový dojem z obědu v řecké restauraci Knossos. A také konečnou známku.

Dva vstupy do restaurace jsou jako den a noc. Na jedné straně schody na terasu skoro jako do nebe, na straně druhé bloudění přes hernu.

Protože bylo krásně, obědvali jsme na terase. Ta je sama o sobě sympatická a ojedinělá, ale stolky jsou tu tak malé, že jsem trochu pochyboval, jestli se tři najíme. Najedli – i když jednou si zavařila sama servírka, když přinesla dezert aniž by odklidila talíře s hlavním jídlem a museli jsme s nimi trochu žonglovat.

Objednal jsem si masové kuličky s rajskou, protože mi kolega zabral mé oblíbené čevabčiči. Neměl jsem se nechat dát. Moje jídlo nebylo nic extra, omáčka řidká, masové kuličky mdlé. Takový podprůměr, kterým se v pohodě zaplácnete, ale nic si na něm nevychutnáte. Vynahradit vám to může dezert, kterým byla palačinka s marmeládou a šlehačkou. Moooc dobrá a navíc – v ceně oběda (69 korun)! Jídlení lístek sice dezert sliboval jen k celému menu i s polévkou (79 korun), ale servírka to opravila s tím, že je ke každému jídlu. To si nechám líbit.

Kdybych měl hodnotit jen včerejší jídlo, byla by známka horší a také jsem ji původně dát chtěl. Ale uvědomil jsem si, že odpověď na otázku „šel bych tam někdy znovu na oběd?“ je – ano. Minimálně druhou šanci by si Knossos zasloužil. Pokud bych pracoval v Jirkově, pochopitelně.

Moje známka: 2–


MIRKA ŠEBESTOVÁ


Restaurace Knossos je pro mě zjevením. A to v dobrém i horším slova smyslu. Na jednu stranu je příjemné za slunečného počasí vystoupat na terasu, která je na úrovni střech okolních domů. Člověk si tak trochu připomene atmosféru na dovolené. Na druhou stranu mě praštil do očí výhled na paneláky dole pod náměstím a to, jak zvláštně působí pohled na terasu s balustrádovým zábradlím a schodištěm „do nebe“, když je v zákrytu s městskou věží.

Ale k jídlu. Na výběr bylo ze čtyř jídel po 69 korunách. Menu, které obnášelo bramborovou polévku, z hlavních jídel konkrétně masové koule s rajskou a knedlíky a dezert, bylo za 85 Kč. I bych si ho dala, kdybych si mohla hlavní jídlo z nabídky vybrat sama.

Rozhodla jsem se pro pikantní řezanku s dušenou rýží. Musím říct, dobré to bylo. Ostré tak akorát, omáčka i maso mi chutnalo, hrášek v rýži mi nevadil. Porce byla dost velká na to, aby zasytila. Co příjemně překvapilo na závěr, sotva servírka sklidila talíře, obdařila nás dezertem navíc. Palačinkou se šlehačkou a s marmeládou. Nečekané, příjemné a na účtu se to neprojevilo.

Až při placení jsem došla k nepříjemnému poznání, že jsem si dala asi nejdražší teplý čaj, co si pamatuji. Za běžný zelený Delmah tu chtějí 35 Kč.
Mít Knossos blíž, dost možná bych chodila, vzhledem k chuti i ceně jídla, pravidelněji (bez čaje).

Celkově to vidím na 2.


MARTIN PETRŮ


Zpočátku mě vyděsil vchod přes místní hernu s automaty. Po příchodu do samotné restaurace a následně na venkovní terasu ze mě však pochybnosti spadly. K obědu jsem si dal bramborovou polévku a po menších dohadech s kolegou čevabčiči.

Polévka byla hustá a nabízela velké množství brambor, což mě potěšilo. U hlavního jídla mě zklamaly brambory, které byly studenější, než bych si představoval. Dobrá chuť čevabčiči a pestrá obloha však nedostatek zakryly. Když jsem pak obdržel vynikající palačinku jako dezert, na studené brambory jsem zapomněl. Přece jen se ale v mém hodnocení projeví.

Sporťák dává: 1 –


Jak chutná v restauraci Knossos vám? Máte stejný názor jako redaktoři nebo jiný? Diskutujte od víkendu na našem webu.

Základní článek o testech a archiv navštívených restaurací - ZDE.