Na kolo nasednou před knihovnou v Klášterci nad Ohří zítra krátce po poledni a sesednou večer v Mostě. Cyklomaraton potrvá až do neděle a jeho cíl bude před kadaňskou knihovnou.

„Chceme lidem ukázat, že nesedíme jen za stoly a nepůjčujeme knížky a zrovna tak nám čtenáři mohou předvést, že jsou schopni se vypravit do přírody. Navíc je to sbližovací záležitost," přiblížil hlavní myšlenku akce vedoucí klášterecké knihovny Martin Biša. „Loni se nám to povedlo a čtenáři akci vyjádřili podporu, tak jedeme i letos," dodal.

Cyklomaraton začíná v Klášterci a vede mimo „třináctku" po nefrekventovaných cestách přes Chomutov a Jirkov do Mostu. Trasa není náročná a je vhodná i pro děti. Každý si může vybrat, u které knihovny se přidá a kde skončí. U chomutovské SKKS budou cyklisté v 15.30 hodin, u Kludského knihovny v Jirkově v 16.15 a v Mostě po šesté, kde je možné nasednou na vlak a jet zase domů.

Bibliotour bude pokračovat i o víkendu, kdy se v sobotu vyjíždí z Litvínova do Loun a v neděli z Loun přes Postoloprty a Žatec do Kadaně. Každá knihovna připraví občerstvení a krátký program.

Kvůli deštivému počasí, které může proměnit povrch některých stezek v bláto, je možné, že dojde na poslední chvíli ke změnám. Proto je nutno sledovat stránky www.knihovna.klasterec.cz, kde bude trasa aktualizována.

Pořadatelem Bibliotour je Svaz knihovníků a informačních pracovníků.