Sbírku pro onkologicky nemocného Matěje město zorganizovalo na popud studentského parlamentu. Od poloviny listopadu do konce roku se podařilo vybrat 1 001 417 Kč. V úterý byly peníze převedeny na účet rodiny. V lednu nastupuje Matěj léčení na německé soukromé klinice, výtěžek slouží právě k úhradě léčby v zahraničí a s ní spojených výdajů.

Příspěvky Matějovi lidé posílali na transparentní konto zřízené městem, vhazovali do pro to určených kasiček nebo spontánně organizovali akce pro jeho podporu.

„Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že se podaří vybrat tolik peněz. Jménem Matěje a celé své rodiny děkujeme všem, kteří pomohli a poslali na účet či vhodili do kasiček jakoukoliv částku. Jsem hrozně rád, že nejen v našem městě a našem okolí, ale po celé naší republice žije taková spousta lidí, kteří mohou a hlavně chtějí pomoci. Děkujeme městu Chomutov za založení sbírkového účtu a kasiček pro Matěje," komentoval to otec Matěje, Miroslav Volf.

„Jsem opravdu velmi potěšen tím, že se tolik lidí pomohlo. Rodině držím palce," uvedl primátor Daniel Černý, který předal symbolický šek.

Kromě šeku si rodina odnesla v hotovosti i 16,92 EUR a pět australských dolarů, které byly v pokladničkách, převod na koruny by se nevyplatil. Jak poznamenal otec Matěje na setkání, jeho synovi přichází spousta podporujících dopisů, nejvíce z Česka, ale dopis dostal už i z New Yorku nebo Indonésie.