Jarní teploty utnuly sezónu takřka ve všech zimních střediscích Krušných hor. Dále jede jen největší Skiareál Klínovec, který má v plánu vydržet pokud možno až do Velikonoc. Lyžaře láká na takřka osmdesáticentimetrovou vrstvu sněhu, sedmnáct kilometrů sjezdovek a slunečné počasí.

„Dnes si na sjezdovky přibalte opalovací krémy a sluneční brýle. Čeká vás parádní lyžování,“ vzkázal skiareál v polovině týdne.

Zimní stadion v Kadani bude energeticky úspornější díky fotovoltaice a modernizovanému osvětlení.
Kouzlo zvané EPC: Kadaň ušetří miliony za energii, aniž by platila úpravy budov

Zatím lyžaři jezdí za plné ceny hlavní sezóny, protože je otevřená většina areálu. Jezdí se na všech severních sjezdovkách i nejnovější sjezdovce Lázeňská na západě, která je s téměř tři a půl kilometry nejdelší v České republice.

„Po víkendu ale zavřeme sjezdovku Jáchymovskou. Ne že by na ní nebylo dost sněhu, musíme ale připravit lanovku na letní sezónu,“ podotkla mluvčí areálu Hana Hoffmannová. Jejím uzavřením klesne po neděli také cena jízdného.

O prázdninách i více než 4 tisíce lyžařů denně

Klínovec zažíval pěknou návštěvnost o jarních prázdninách, kdy se v areálu prostřídalo i více než čtyři tisíce lyžařů za den. „Rekordy sice letos nepadaly, už jsme měli maximum unikátních průchodů na sedmi až osmi tisících. Bylo to před covidem. Čtyři tisíce je ale pěkné číslo,“ poznamenala Hoffmannová.

Přesto se skiareálu nepodaří dorovnat ztrátu způsobenou lednovou oblevou. Tehdy bylo zapotřebí zasněžovat znovu od nuly a vleky stály dva týdny. Také v některých dalších dnech spíše pršelo, než sněžilo.

Ilustrační foto.
Podvodník se představil jako bankéř ČNB. Muž z Chomutovska přišel o 800 tisíc

Aktuálně se sice Klínovec chlubí dobrý stavem sjezdovek, návštěvnost ale neodbytně klesá, protože jsou lidé naladění na jaro. „Raději jsou na zahrádkách a vytahují kola. Už nevěří, že tady zima stále je,“ podotkla mluvčí skiareálu.

Krátká sezóna

Zatímco Klínovec využívá posledních dní sezóny, ostatní níže položené skiareály v kraji definitivně zastavily vleky. Například na Klínech u Litvínova a ústecké Telnici se lyžovalo naposledy v neděli.

„Byla to krátká sezóna, která trvala jen 37 dní. Lyžovat se u nás začalo až koncem ledna,“ povzdychl si vedoucí Ski areálu Telnice Ivan Soukup.

Sport centrum Bouřňák na Teplicku skončilo už začátkem měsíce. Mělo se jednat o dočasné přerušení provozu, než se počasí umoudří. V to lze ale jen těžko doufat, když teplota na vrcholu dosahuje 12 stupňů Celsia.

Buvolí slečna se narodila ve čtvrtek 2. března v Zooparku Chomutov. Dostala jméno Anežka.
Buvolí slečna z chomutovského zooparku se jmenuje Anežka. Pomohla veřejnost

Sedmistovky, mezi které patří Mezihoří, Pyšná a Alšovka na Chomutovsku, také ohlásily závěr sezóny.

„Letos skončila velmi rychle, pokud vám tedy zbyly v bundách skipasy, můžete je vrátit v našem skiareálu,“ vzkázali provozovatelé Ski areálu Mezihoří v neděli svým příznivcům.

Velkolepě se rozloučili se zimou na Alšovce, kde o víkendu uspořádali ledovou Párty u bazénu. Lyžaři přejížděli více než osm metrů dlouhou vodní nádrž a soutěžili o nejhustší trik, krutopřísný pád a nejlepší vohoz. Brzy poté i tam zastavili vleky.