„Pokud se podaří přijmout územní plán ještě v létě, mohli bychom začít už letos, jinak se úpravy odsunou na příští rok. Každopádně ale chceme hlavně rozšířit sjezdovku Dámskou, a to na dvojnásobek. Také se má rozšířit nájezd na Pařezovku a Přemostěnou," popsal záměry Zeman.

Na jižní straně Klínovce se chce areál zaměřit na starou Jáchymovskou sjezdovku, která se má na dvou místech propojit s novou, loni dokončenou sjezdovkou Jáchymovská, která je nejdelší v areálu a měří téměř tři kilometry a má převýšení téměř půl kilometru.

Změny se chystají i v lokalitě Pod Zámečkem. Tam by se v budoucnu mohla přesunout lanovka ze sjezdovky Dámská, kterou by nahradila nová odpojitelná lanovka, která umožňuje pohodlnější nasedání a vysedání.

„Chystáme i řadu menších věcí, které mají zpříjemnit lidem lyžování, například rozšíření parkoviště u Dámské tak, aby lidé nemuseli od auta jít stovky metrů, ale jen si nazuli lyže a mohli vyjet," dodal Zeman. Lépe propojit by se také měly výstupní stanice na Klínovci.