Luxusními lyžařskými podmínkami se chlubí Skiareál Klínovec. Na sjezdovkách leží téměř metr technického i přírodního sněhu utaženého na „manšestr", v provozu jsou všechny čtyři lanové dráhy a upraveno je 11,5 kilometru sjezdovek všech obtížností. A to v čase, kdy ostatní skiareály Krušných hor výrazně omezují provoz, nebo musely zavřít.

„Sjezdovky jsou ve výborném stavu, nedělají se na nich muldy a nejsou tam plotny," informoval včera mluvčí klínoveckého skiareálu Adam Svačina. Perfektní a poměrně tvrdý podklad ovšem svádí k rychlé jízdě. „Proto chceme upozornit, že by lyžaři měli přizpůsobit jízdu svým schopnostem a nepřeceňovat své síly," doporučil mluvčí.

Pro běžkaře je upraven okruh kolem Meluzíny.

Na Chomutovsku je částečně otevřená také Alšovka na Měděnci, kde je malá sjezdovka pokryta čtyřiceti centimetry sněhu. Vyzkoušejí ji ti, kdo se v sobotu zúčastní Karnevalu na sněhu (začíná v 10 hodin), kteří budou mít jízdu na vleku dokonce zdarma. Sjezdovka bude volně přístupná také veřejnosti.

Skiareál Pyšná je uzavřený už od začátku února. „Bohužel nás přemohlo počasí, museli jsme přerušit provoz a od té doby nejezdíme. Není na čem," zkonstatoval Tomáš Procházka z jirkovského lyžařského klubu.
Zavřeno je také ve Skiareálu Mezihoří, kde i webkamery ukazují prosvítající zeminu mezi ostrůvky sněhu.

Ostatním výše položeným lyžařským areálům v Ústeckém kraji nepomohlo ani sněžení ze začátku týdne. Klíny na Mostecku fungují jen v omezeném režimu už od začátku sezóny. Bouřňák na Teplicku je uzavřený už od začátku února a nelyžuje se ani na Komáří Vížce. V omezeném provozuje jede i Zadní Telnice na Ústecku, kde navíc snížili cenu skipasů.