Je jasno. Schůzka mezi předsedou představenstva chomutovského klubu Jaroslavem Veverkou a zástupci týmu HC Lev, který získal licenci pro vstup do KHL, vnesla včera odpoledne do situace okolo případného odchodu trenéra Radima Rulíka nové světlo. Za určitých okolností je vedení hokejového Chomutova připraveno uvolnit svého trenéra do druhé nejlepší soutěže světa. Informoval o tom oficiální web chomutovského klu­bu.

„Ve čtvrtek dopoledne jsem jednal se zástupci hokejového klubu, který má působit v Popradu a došli jsme k závěru, že při splnění určitých našich podmínek, budeme ochotni pana Rulíka z pozice hlavního trenéra uvolnit,“ řekl pro portál KLH Jaroslav Veverka.

Předjednanou dohodu momentálně posuzují kluboví právníci a definitivní rozhodnutí by mělo padnout zhruba do konce týdne.

V případě, že mužstvo Lev Hradec Králové získá svolení slovenského hokejového svazu k tomu, že může svá domácí utkání odehrát na slovenské půdě a pokud budou splněny podmínky chomutovského vedení, bude mít trenér Rulík s největší pravděpodobností volnou cestu k angažmá v Kontinentální hokejové lize. „Momentálně to vidím tak, že bychom se mohli dohodnout,“ říká Veverka.

Navíc by mohli v Popradu hostovat i elitní chomutovští hráči.

Jména? Radek Duda nebo Milan Kraft. „Díky zápasům v KHL by byli výborně připravení na play-off a baráž o extraligu,“ řekl pro iDNES.cz Veverka.