Co se takhle vydat mezi velikonočním hodováním na pěknou procházku na čerstvém vzduchu? Klášterecký turistický klub pořádá už 48. ročník Velikonočního pochodu na Mědník pro velikonoční vajíčko. Na ten se vyrazí na Boží hod velikonoční v neděli 1. dubna.

Trasa povede od kláštereckého stadionu, kde je sraz účastníků, až na vrch Mědník. Trasa je do kopce, ale není nijak zvlášť náročná. Můžete zvolit celou pěší trasu, která je dlouhá kolem 16 kilometrů. Nebo se nazpátek svézt linkovým autobusem z Vejprt do Kadaně a pak se váš sportovní výkon zkrátí na devět kilometrů.

Trasa je vhodná i pro děti a méně zdatné turisty. Sraz závodníků je u kláštereckého atletického stadionu mezi 8. a 9. hodinou. 

Seriál Jak jsme žili v Československu se tentokrát podívá do historie Klubu českých turistů. Na snímku je velikonoční pochod na Mědník v dubnu 1981. Pochod se koná dodnes.

Téměř už legendární velikonoční pochod na Mědník připomněl také jeden z dílů našeho seriálu Jak jsme žili v Československu. Ten se věnoval historii Klubu českých turistů. Na snímku je velikonoční pochod na Mědník v dubnu 1981. Foto: archiv KČT Klášterec n. O.