Vzpomínky na nejdůležitější den života vytlačily nevzhledné rudé fleky a škrábání k uzoufání. Klášterečtí novomanželé strávili svatební noc v penzionu Astoria a jsou přesvědčení, že je tu pokousaly štěnice. Ženich byl v pracovní neschopnosti a po penzionu požaduje mimosoudní vyrovnání. Majitelka nařčení odmítá.

Zpráva o údajném výskytu štěnic v penzionu Astoria se objevila na sociálních sítích a vyvolala okamžitou bouřlivou diskuzi. Upozornění ovšem nevydali novomanželé, ale jejich příbuzná, Jana Tropková z Klášterce. „V sobotu tam manželé přespali a ve čtvrtek jim lékař potvrdil, že jsou poštípaní od štěnic,“ popisuje Jana Tropková. „Ženich dostal alergickou reakci, po které zůstal na neschopence,“ potvrdila Deníku Tropková. Muž měl silně otéci, trpět zimnicemi a lékařské vyšetření potvrdilo i problémy s pohybem rukou a nohou.

Wifi. Ilustrační foto.
Chomutov chce město prošpikovat chytrými technologiemi

Tropková na sociální síti zveřejnila i fotografie, na kterých má být ženich. Ruce, nohy i záda má plné červených fleků.

Novomanželé se proto tento týden vydali do Astorie znovu a informovali majitelku o svém zážitku. Že by měla v hotelu štěnice, rázně odmítá. „Penzion provozujeme 24 let a nikdy jsme štěnice řešit nemuseli. Přes léto máme plno a neobjevily se žádné stížnosti,“ říká Iveta Trepešová. Postup manželů byl pro ni překvapením. „V neděli ráno se novomanželé nasnídali, vrátili klíče a odjeli,“ pokračuje Trepešová. Podle poznatků redakce se za týden vrátili. Majitelka jim vrátila polovinu ceny pokoje a zavolala deratizéra.

Podle Tropkové se tím penzion usvědčil. „Proč by vraceli peníze a nechali to vystříkat, kdyby o ničem nevěděli,“ myslí si rozčílená svatebčanka. „Navíc je požádali o diskrétnost, aby se o tom nezmiňovali dál,“ pokračuje.

Ilustrační foto.
Kadaní se prohnal vlak bez strojvedoucího

Majitelka se ale vyjádřila, že k deratizaci rozhodla pouze preventivně, navíc se týkala jen osudného pokoje. „V ostatních pokojích bydlí dospělí i děti, delší dobu a žádné problémy nehlásí,“ popisuje Trepešová.

Deník požádal o vyjádření i samotné manžele, ti ale neměli zájem. Majitelka tříhvězdičkového a mezi svatebčany oblíbeného penzionu nicméně potvrdila, že manželé žádají mimosoudní vyrovnání. „Budeme radit s právníkem,“ potvrzuje Iveta Trepešová.

Moneta Money Bank v Klášterci nad Ohří.
V Klášterci přepadli banku. „Šli na jisto, znali to tu,“ myslí si zaměstnanci

Zpráva o štěnicích vyvolala mezi Klášterečany velké pobouření. Nevole obyvatel ale nemíří k penzionu. Kritika se naopak snesla na oznamovatelku. „Myslím, že je to pokus jak penzion zle pomluvit. To by přece jinak řešili sami manželé,“ říká Markéta Lepšíková a není sama. „Žaloval bych Vás, tohle je velká drzost, takhle někoho veřejně očerňovat,“ reaguje na oznamovatelku Jaroslav Kolář. Nejčastěji také zaznívá názor, že štěnice pokousali manžele někde jinde a na hotelu se chtějí pouze „zahojit“.

Janu Tropkovou názory Klášterečanů nemile překvapily. „Je mi to opravdu líto, nečekala jsem od lidí takovou kritiku. Nechtěla jsem nikomu škodit, jen jsem chtěla upozornit na něco, co se opravdu stalo, informovat o problému ostatní,“ říká zklamaně. „Místo toho jsme si vyslechli, že jsme si štěnice natahali z domova a že žijeme ve špíně,“ uzavírá zklamaně Tropková.