Zcela nové prvky

Areál stojí ve městě několik desítek let a vždy ho hojně využívaly místní rodiny s dětmi. I na něm se ale podepsal čas - na samotném dopravním hřišti byly značky už v dezolátním stavu a později i chyběly, poměrně hrubý povrch téměř znemožňoval jízdu na čemkoliv, co nemělo gumové pláště. Hřiště s jednoduchým čtvercovým půdorysem nahradí moderní plocha s kruhovým objezdem, parkovištěm a dokonce i funkčním semaforem. V areálu bude také pingpongový stůl a řada hracích prvků pro děti, včetně trampolíny a lanovky. Celý areál bude doplněn novým mobiliářem, nově zde návštěvníci najdou také parkové lavičky a odpadkové koše.

Odolá nové hřiště vandalům?

Velká změna čeká také vedlejší asfaltovou plochu. Na té v minulosti byly překážky pro vyznavače skateboardingu, v současnosti se na ní ale nic nenachází. Z plochy vzniknou dvě menší hřiště - jedno pro fotbal a další i s mantinely pro hokej. Právě plochy pro kolektivní sporty na Novém sídlišti mnoha lidem chybí. „Je to super, malé hřiště na fotbal a hokej na zpevněném povrchu vedle sebe a na čerstvém vzduch nemá chybu, snad jen aby to nějací vandalové během chvíle nezničili,“ říká jeden z místních obyvatelů sídliště. „Areál se nebude zamykat a bude jej monitorovat kamera. Samozřejmě doufáme, že ho někdo neponičí, pokud by se tomu ale tak skutečně stalo, tak jsme připraveni udělat nový plot a areál třeba na noc zavírat. To ale primárně nechceme, hřiště je celé roky volně dostupné,“ řekla starostka Klášterce Kateřina Mazánková. S možným vandalismem souvisí i řešení funkčních semaforů. „Ještě jsme se nerozhodli, zdali je necháme na hřišti napevno nebo budou mobilní. Určitě nechceme, aby je někdo zničil, na druhou stranu jsou celkem vysoké a váží zhruba čtyřicet kilogramů. Ještě uvidíme,“ dodala starostka.

Dva roky v šuplíku

Projekt rekonstrukce dopravního hřiště „ležel v šuplíku“ na radnici dva roky. „Počítalo se s tím, že by rekonstrukce vyšla zhruba na 2,5 milionu, což je poměrně dost peněz. S dotacemi jsme neuspěli, tak jsme si řekli, že to zkusíme vysoutěžit. Cenu jsme tím srazili o více než milion, což už bylo přijatelné,“ uvedla starostka. Rekonstrukce tak vyjde zhruba na 1,4 milionu a bude kompletně hrazena z rozpočtu města.