Na velmi frekventovaném průtahu Kláštercem pokračují práce Severočeské vodárenské společnosti na rekonstrukci vodovodu a kanalizace. "Aby se stavební práce komplikující dopravu zbytečně neprodlužovaly, zapojí se do nich město s rekonstrukcí chodníků v Osvobozené ulici. Nebude tak nutné omezení v dalším roce," nechala se slyšet klášterecká radnice na svých sociálních sítích.

Radnice upraví také některé přechody pro chodce. "Nové chodníky lemující páteřní komunikaci ve městě přispějí i ke zvýšení bezpečnosti. Ačkoliv je tato komunikace státní, město na ní upraví další dva přechody. Po zebrách u hotelu Bohemia Excellent a kulturního centra bude bezpečnější přechod také u Penny marketu a u autobusového nádraží. Práce se rozeběhnou v těchto týdnech," informovala radnice.

Přímo na silnici I/13 mají dělníci letos pracovat na různých místech po etapách až do závěru října. Do té doby se šoféři, ale také lidé žijící v lokalitě u frekventované komunikace z Chomutova na Karlovy Vary musí obrnit trpělivostí. „Prosíme řidiče nejenom klášterecké, ale samozřejmě všechny, kteří komunikaci využívají, aby dávali pozor při průjezdu městem. Rekonstrukce přináší velká dopravní omezení," uvedl už dříve k opravám klášterecký starosta Štefan Drozd.

Mohlo by vás zajímat: Nejlepší hokejová soutěž planety zavítala do Chomutova. Zabavila tisíce lidí

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová