„Nechali jsme vytvořit studii nového zázemí atletického a fotbalového stadionu, které by se mělo začít v tomto roce projektovat. V březnu příštího roku bychom chtěli požádat o dotaci na jeho výstavbu u Národní sportovní agentury,“ uvedla klášterecká radnice.

Sportovci se tak mohou těšit na moderní zázemí. Kdy? O tom rozhodne i to, jestli brzy získá radnice dotaci na stavbu. Budovat by město chtělo v příštích letech.

Budou nové šatny, ale také krytá tribuna a restaurace. „Vnitřní prostory jsou navržené tak, aby vyhovovaly atletům i fotbalistům, počítá se i se zázemím pro další sportovce, kteří areál využívají. Navržená dispozice je kompromisem mezi požadavky sportovců, provozovatelem a prostorem, který areál nabízí. Zázemí nabídne kromě šaten, toalet a sprch také kanceláře pro sportovní celky, zasedací místnost, zázemí pro rozhodčí a skladový prostor nebo rozcvičovnu,“ píše radnice.

Ilustrační foto
Kamínek odletěl do auta policie. Šofér náklaďáku na Chomutovsku měl 1,5 promile

„Ve druhém nadzemním podlaží vznikne zastřešená tribuna pro 108 sedících, která Klášterci dlouhodobě chybí. Do objektu se podařilo zakomponovat také restaurační zařízení, které bude nabízet nádherné výhledy na celý sportovní areál,” dodala ve vyjádření klášterecká radnice.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte, jak zoopark roste. Narodili se beránci, přistěhoval se pižmoň

Zdroj: Zoopark Chomutov