Nejnižší podání v elektronické aukci začínalo na 42,5 tisících korun. Přihlásilo se do ní sedm účastníků, nakonec se jich zúčastnilo pět. V jejím průběhu padlo pětadvacet příhozů, během nichž se kupní cena zvýšila až na 86 tisíc. Za tuto částku masiv získal Jiří Šebesta z Prahy, který jinak zajišťuje eventy ve společnosti Aerofilms. Proč se rozhodl pro koupi skály na severozápadě Čech, ale neprozradil. 

„Já se k tomu dostal náhodně. Můžu jen říct, že tím nic nesleduji, neřeším. Bylo to víceméně ze zábavy,“ odpověděl bez dalšího upřesnění. 

Mohutný skalní masiv s vyhlídkou se rozkládá na 14 538 metrech čtverečních. Je to místo zastavení cestou na Šumnou, které leží u řeky Ohře více než kilometr od kláštereckého lázeňského areálu. V katastru nemovitostí je pozemek evidovaný jako ostatní plocha, sportoviště a rekreační plocha, ve skutečnosti je ale prudce svažitý. Využít se nedá hospodářsky ani komerčně. Skála se navíc rozpadá. 

Mobilní očkovací tým při vakcinaci proti koronaviru. Ilustrační foto.
Dva roky s covidem: Chomutované jsou rozčarovaní, přišla frustrace a nedůvěra

„Podle geologického posouzení skalního masivu od České geologické služby na pozemku probíhají permanentní aktivní destabilizační procesy, jako je odpadávání kamene způsobené havarijním stavem zvětralé skály a pákovým efektem kořenového systému vzrostlých stromů,“ popsal úřad v podkladech pro aukci. 

Nejdříve nabídl bezúplatný převod státnímu podniku Lesy ČR, když odmítl, tak i městu Klášterec nad Ohří. Ani to ale nemělo zájem. „Bylo to kvůli nákladům na předpokládanou sanaci,“ zdůvodnila mluvčí radnice Adéla Václavíková. „Město ještě oslovilo ÚZSM s tím, že by nabylo pouze pozemky, které mají být dotčené výstavbou cyklostezky, ten to však zamítl,“ dodala. 

Poté úřad skálu nabídl v elektronické aukci. Ještě před tím ale musel podniknout nejnutnější kroky k jejímu zabezpečení. Pod skálou totiž vede cesta a v bezprostřední blízkosti stojí chaty. Nechal proto zkrátit suché stromy a pokácet dřeviny u elektrického vedení.