V něm má ordinace několik místních lékařů. Někteří z nich chtěli po městu, aby jim objekt prodalo, s tím, že dál bude fungovat jako místo, kam budou docházet pacienti. Starosta Jan Houška s lékaři jednal, ovšem ukázalo se, že mnoho z nich naopak nic kupovat nechce.


Právě při splnění podmínky, že by zájem měla drtivá většina současných nájemců, by vedení města uvažovalo o prodeji. Společně s tím ale zněly hlasy, že by tak Klášterec ztratil jedinou možnost, jak aspoň nepřímo ovlivňovat nabídku zdravotní péče ve městě. Jinou možnost úředníci prakticky nemají.


Mnohem pravděpodobnější variantou je taková, že si město objekt ponechá a investuje do jeho zvelebení. Mnozí lékaři si totiž stěžují na neutěšený stav budovy, Přitom do městské kasy odvádějí nájem. Někteří z nich měli údajně pohrozit i odchodem, pokud se nic nezlepší. Námitky radnice uznává a do budovy bude patrně investovat.


První z úprav, které by měly zdravotní středisko vylepšit, je zateplení a výměna nevyhovujících oken. Město také věří v to, že se podaří získat dotaci a část oprav tak zaplatit z evropských peněz.