Práce na přestavbě mají začít v polovině března. "Stavba má o 100 míst zkapacitnit parkoviště ve Sportovní ulici a prodloužit ho směrem ke garážím u stadionu, kde se napojí na Petlérskou," zveřejnila klášterecká radnice.

"Projekt mimo jiné přispěje k vyřešení dopravní situace u ZŠ Krátká a na křižovatce ulic Polní, Sportovní, Petlérská a Lidická. V průběhu stavby může být na nezbytně dlouhou dobu uzavřen chodník a vjezd ke stadionu u garáží," pokračovala radnice.

Díky novému parkovišti má být snadnější a pohodlnější v sídlišti zaparkovat. Lidé nová místa vítají. "Je to dobře. Parkování je problém všude a nová místa jsou potřeba," svěřil se Lukáš Badinka. "Parkování v sídlištích je složité, další místa snad pomohou. Souhlasím s tím," přidal se tak Martin Linhart.

Šatník. Ilustrační foto.
Vyhazujete starší oblečení? Provětráváte skříň? V Klášterci chystají sbírku

Nové parkoviště má být podle plánů hotové v průběhu léta. Z městské pokladny na to půjde zhruba 10 milionů korun bez DPH.

Úpravy se má v budoucnu dočkat také sousední pozemek. Má sloužit relaxu. "Zbylý prostor mezi současnou stavbou a tréninkovým fotbalovým hřištěm bude v budoucnu upraven do parkové podoby s vysazením stromů, případnou sochařskou výzdobou a dalšími prvky," zveřejnila klášterecká radnice.