V Klášterci nad Ohří za Žitnou ulicí vzniklo nové parkourové hřiště. Sestava železných tyčí a žebřin umožní širokou škálu cviků od ručkování až po salta. Na hřiště vynaložilo město z rozpočtu 1,4 milionu korun.

Za nápadem stojí žákovské zastupitelstvo. „Chceme parkour více přiblížit veřejnosti, aby nás lidé přestali označovat za vandaly,“ komentoval před časem pro Deník nápad žákovský zastupitel Věnek Herynk. Hřiště je otevřené bez omezení přístupu i věku.

Ilustrační foto
Vzdušná salta a svaly z oceli. Klášterec vybuduje parkourové hřiště

Parkourneboli l’art du déplacement (umění pohybu/umění přemístění) je disciplína francouzského původu, jejímž základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B (a také umět se dostat zpět) bezpečně, plynule a účinně (efektivně) za použití vlastního těla a to prostřednictvím přemetů, salt vzduchem, skoků apod. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí – od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi – a může být provozován jak ve městě, tak na venkově. Muž provozující parkour je traceur, žena pak traceuse.
Zdroj: Wikipedia.org