Náborový příspěvek dlouho zvažovali. Nakonec se i v Klášterci nad Ohří rozhodli jít touto cestou a novým strážníkům nabízejí kromě mzdy a různých výhod i 70 tisíc korun jako jednorázový benefit. 

„Dlouhodobě se nám nedaří sehnat lidi, které potřebujeme. To znamená s maturitou, netrestané a schopné projít psychotesty,“ vysvětlil velitel kláštereckých strážníků Petr Hörbe s tím, že nejčastěji zájemci pohoří právě na psychotestech. Přesto se podle svých slov snaží mezi kandidáty pečlivě vybírat. „Nebereme každého. Pokud má člověk méně zkušeností se zvládáním stresových situací, nebo není schopen se koncentrovat na práci a uvažovat analyticky, jako strážník by na ulici selhal,“ vysvětlil velitel. 

Aktuálně má městská policie šestnáct lidí, ideální stav je dvacet, aby se dokázali zastoupit a v dostatečném počtu vystřídat na nočních a při víkendových službách. Výzva se štědrou finanční nabídkou je otevřená od začátku dubna. Za tu dobu se ozvali čtyři lidé, žádný ale nepodal přihlášku. Ve výcviku je podle velitele jedna strážnice čekatelka, která se přihlásila ještě před výzvou. 

V lokalitě Ciboušovská rostou první domky. Město tam také buduje komunikace.
Ametystová a Jaspisová. Klášterec pojmenovává ulice po své chloubě

Zatím jediným městem na Chomutovsku, které strážníkům nabízelo náborový příspěvek, byla Kadaň. Láká je na 60 tisíc korun a také další benefity, jako je možnost přidělení služebního bytu, šeky ze sociálního fondu na rekreaci, sport a kulturu a další výhody. 

Regiony obírá Praha

Konkurenci ale představuje Praha, která nedávno zvýšila nabídku pro strážníky ze 100 na 300 tisíc korun, a také pobídky státní policie. V Ústeckém kraji láká na 110 tisíc, zájemci mají navíc vyhlídky na odchodné po šesti letech a po patnácti letech mohou počítat s výsluhovým příspěvkem. 

Náborové příspěvky jsou obvykle