Kromě starosty a místostarosty má Klášterec nad Ohří ve svém nejužším vedení také neuvolněného místostarostu. Zastupitelé do této funkce 12. prosince zvolili Petra Hybnera, ředitele zámku a radního pro výstavbu a rozvoj města (ČSSD).

Návrh předložil starosta Štefan Drozd (Strana soukromníků) s odůvodněním, že hlavním úkolem nového místostarosty bude dohled nad rozsáhlými investicemi města.

Petr Hybner.Zdroj: Archiv ČSSD

„Do konce volebního období se chystáme proinvestovat 300 až 400 milionů korun, což novodobá historie našeho města nepamatuje. Proto tato úprava organizační struktury města,“ vysvětlil starosta. „Když hovořím o těchto financích, je to multifunkční kulturní centrum za 181 milionů, ale také výstavba infrastruktury rodinných domů v Ciboušovské za více jak 30 milionů, rekonstrukce ulice Nádražní, o které se třicet let jen mluví - takzvaný dopravní terminál za 20 milionů, rekonstrukce sídliště pod stadionem za 50 milionů korun,“ vyjmenoval.

Do jeho dalšího výčtu patřily také tři cyklostezky a obnova ulic, dále také připomněl, že je potřeba připravit projekt lázeňského domu a společenského domu Panorama, kde mají vzniknout byty.

Ilustrační foto.
Ve Vysoké Peci si na svátky přinesou do domovů Betlémské světlo

Návrh narazil u opozice, která označila funkci druhého místostarosty za nadbytečnou. „Umíme si Petra Hybnera představit jako uvolněného místostarostu. Ale abychom podpořili funkci dalšího místostarosty, pro to ruku nezvedneme,“ oznámila za zastupitelský klub ANO Kateřina Mazánková. „Na veškeré investiční akce většího rozsahu si město bere technický dozor, je tam autorský dozor, bezpečnost práce a projektanti, kteří jednotlivé projekty projektují. Nemyslím, že město velikosti Klášterce potřebuje mít dva místostarosty,“ vysvětlila.

Dva místostarostové? To nechceme

S jejím výrokem se ztotožnil i zastupitel Jaroslav Kohout, který hovořil za KSČM a zástupce ODS Josef Suchý. „Petr Hybner je člověk, který by místostarostou měl být, všichni vidíme jeho práci, kterou odvádí na zámku, na radnici i na odboru investic. Je to člověk, který se práce nebojí a má spoustu skvělých nápadů, které se v našem městě prosadily,“ uvedl za klub. „Ovšem nemůžeme se smířit s tím, že by v našem městě měli být místostarostové dva,“ dodal a vzápětí vyzval místostarostu Davida Kodytka (Strana zelených), aby svůj mandát složil. „Pomohl by tak městu, aby se do něj občané a kolegové netrefovali,“ dodal.

Kohout dokonce podal protinávrh na odvolání Kodytka a zvolení Hybnera jako jediného místostarosty. Nakonec byl ale původní návrh schválen většinou zastupitelů, takže na protinávrh nedošlo.

Ilustrační snímek.
Horská služba je na zimní zásahy připravená. Má za sebou i náročné léto

Hybner bude od Nového roku pověřen metodickým vedením odboru výstavby a rozvoje města, které dosud náleželo starostovi. Odměnou mu bude 18 tisíc korun měsíčně. V působnosti starosty zůstává odbor finanční, odbor správy majetku a bytového fondu a odbor stavebního úřadu a územního plánování.

Klášterec už dva místostarosty v minulosti měl, toto uspořádání ale padlo v roce 2012.