Jestli o tom neměli lidé z Miřetic ani tušení, museli být v sobotu ráno překvapení. V sobotu nad ránem totiž dělníci stavební společnosti Michal Imr rozebrali lávku přes železniční trať, přes kterou lidé v minulosti chodili několik desítek let.

Právě věk se na ní podepsal. Byla kovová a značně zrezivělá. Několik let dokonce zavřená. Až statik rozhodl, že musí zmizet, než dojde k neštěstí.

Jeden z dělníků, kteří opodál odřezané kusy lávky porcovali ještě na menší kusy.A tak v sobotu brzy ráno nastoupili dělníci a jeřáb. Stavební firma využila krátké výluky vlaků –  začalo se krátce po páté hodině a když půl hodiny poté projížděl místem nákladní vlak, většina lávky už byla rozřezaná a složená vedle trati, kde ji pracovníci se svářečkami porcovali ještě na menší kusy. Na místě zůstalo jen torzo lávky, to nakonec zmizelo také.

Další stavební stroje pak začaly likvidovat betonové schodiště a upravovat terén, kde dřív lávka stála. Práce, teď už většinou mimo trať, tak probíhaly ještě několik hodin.

Likvidaci kovové konstrukce přihlíželo i přes časnou hodinu několik kolemjdoucích, někteří si nezvyklou práci i fotilo. Město rozebrání lávky vyšlo na zhruba tři sta tisíc korun.