Hodnota investice dosáhne přibližně 30 milionů eur.

„Rodina našich průmyslových areálů se rozroste o druhý areál v severozápadních Čechách – GARBE Park Chomutov II,” potvrdil Martin Stratov, který má na starosti rozvoj obchodu v České republice a na Slovensku. “I nadále rosteme a nyní máme navíc na své straně silného investičního partnera. Tento developerský projekt bude samozřejmě splňovat naše nejvyšší standardy z hlediska kvality, udržitelnosti a služeb zákazníkům,” přislíbil.

První Garbe Park vznikl v Chomutově za nemocnicí a rozkládá se na třech hektarech. Jedná se o projekt moderních průmyslových prostor k pronájmu, využitelných pro lehkou výrobu či skladování. Zázemí tam hledá například přední německý dodavatel optiky Fielmann, který zásobuje devět set evropských poboček brýlemi a hodlá zaměstnat na pět set zaměstnanců.

Vánoční strom na zámku v Klášterci a dekorace.
OBRAZEM: Takto vypadá vánočně vyzdobený Klášterec. Jak se vám líbí?

Klášterecká "dvojka" má být vystavěna během příštího roku na užitné ploše, která přesáhne dva hektary. Jací budou tamní nájemci, investoři zveřejní až v příštích měsících.

Průmyslové nemovitosti umístěné poblíž německých hranic vyhledávají hlavně mezinárodní společnosti, protože jim usnadňují přístup k řadě klíčových evropských trhů. Klášterecké centrum vznikne nedaleko hlavních tahů silnice R13 a dálnice D7 směrem do Německa.