Kdo bude spravovat městské byty a veřejné osvětlení? Město už nechce dál platit soukromé firmě Městská energie.

O svoje bytové jednotky se bude starat samo. „Už nám jich mnoho nezbylo, končí poslední vlna privatizace,“ vysvětluje starosta Jan Houška, proč rada města ukončuje spolupráci s Městskou energií, která se o bytový fond stará už deset let.

Klášterec si podrží jen několik desítek bytů a o ty se postarají úředníci.

Kromě bytů přijde Městská energie i o správu veřejného osvětlení, kterou rovněž pro město dělá. Klášterec vyhlásí výběrové řízení, potvrdil starosta.

Skončit spolupráci se společností ale asi nebude jen tak. Její jednatel Zdeněk Šroubek tvrdí, že nejde o klasickou výpověď. „S městem jsme jednali, ale nedohodli jsme se. Oni nyní tvrdí, že smlouva je neplatná,“ řekl Deníku Šroubek.

S tím zásadně nesouhlasí. Dodává, že když město nechce spolupracovat, nelze to lámat přes koleno, ale měly by se podle něj podepsat dohody o ukončení. „A ne tvrdit, že smlouva je neplatná,“ dodává jednatel a majitel firmy Šroubek. Na otázku, co s tím bude společnost dělat, odpovídá, že se nejspíše bude s městem soudit.

Starosta Jan Houška s vypovězení smlouvy podrobně vyjadřovat nechtěl. „Náš právník má jiný názor než právník Městské energie. Ať si popovídají oni a ne my s panem Šroubkem přes noviny,“ uvedl starosta.

Podobně se správcem bytů před rokem rozloučil i Jirkov, kdy vypověděl smlouvu firmě IZ–Real.