Vítězem se stala strana Za Klášterec lepší (ZKL), ale rozdíly mezi jednotlivými soupeři byly minimální. Vítěz získal tři mandáty, stejný počet dostaly další čtyři strany. Ostatní mají po dvou či jednom zástupci.

Kdo bude vládnout na radnici, zůstává otázkou. Záleží na tom, jak se jednotlivým stranám podaří vyjednat spolupráci a jak poskládají koalici, která potřebuje minimálně jedenáct hlasů. Budou v ní muset být zástupci minimálně čtyř stran.

Teoreticky je možné, že zůstane ve vedení města stejná sestava jako dosud. Nyní se starosta Jan Houška (ODS) opírá o nejtěsnější většinu jedenácti hlasů. Pokud by se ti samí, kteří dnes podporují vedení města, rozhodli v tom pokračovat a přemluvili k tomu i své stranické kolegy, vedení města se dramaticky měnit nebude.

Koalice ODS (nynější starosta), ČSSD (místostarosta), KSČM (radní) a TOP 09 (místostarosta) by dohromady potřebnou jedenáctku dala.
Jestli se tyto strany spojí a přiberou ještě někoho k sobě, aby nedisponovaly pouze křehkou majoritou, je otevřené, situace se může vyvinout také úplně jinak.

Jisté je jen to, že atmosféra na zasedáních zastupitelstev bude znovu jiskřit. V Klášterci mezi zvolenými komunálními politiky panuje velká rivalita.

Za Klášterec lepší: Vladimír Klíma, Jana Dimunová, Dagmar Megová. ČSSD: Věra Bobisudová, Miroslav Bilík, Stanislav Pechouš. KSČM: Václav Homolka, Karel Pech, Jaroslav Kohout. ODS: Jan Houška, Miroslav Andrle, Věra Kalauzová. Strana Zdraví Sportu Prosperity: Miroslav Řebíček, Kateřina Mazánková, Štěpán Kostelník. TOP09: Stanislav Stehlík, Tomáš Bernášek. Volte Pravý blok: Jaroslav Krejsa. SNK–ED: Ivan Dimun. Nezávislí demokraté: Josef Herout. Věci veřejné: Josef Suchý.