Moderní průmyslová hala Garbe Park Chomutov II má celkovou pronajímatelnou plochu téměř 21 tisíc metrů čtverečních a leží na téměř dvojnásobně velkém pozemku.

„Pro nájemce je projekt atraktivní jednak díky své poloze ve vyhledávané průmyslové zóně Verne u silnice R13 a dálnice D7 vedoucí přímo do Německa, ale také díky tomu, že hala bude splňovat nejvyšší standardy udržitelné výstavby průmyslových nemovitostí,“ uvedl spolumajitel investiční skupiny Progresus Lukáš Zrůst. Ta také většinově zajišťuje financování projektu o celkové hodnotě přes půl miliardy korun.

Centrum buduje společnost Garbe Industrial Real Estate. Je to v návaznosti na právě dokončovaný Garbe Park Chomutov I, který se rozkládá na třech hektarech za chomutovskou nemocnicí.

„Tento areál si od nás na období patnácti let pronajal německý výrobce brýlí Fielmann Group, s jehož akciemi se obchoduje na frankfurtské burze,“ poznamenal ředitel společnosti pro střední a východní Evropu Martin Polák. „Také pro druhý průmyslový areál máme již nyní velkého renomovaného nájemce,“ prozradil. Kdo jím je, ale zatím nesdělil. S tím chce počkat do začátku léta, až budou uzavřené veškeré nájemní smlouvy.

„Jména nájemců bychom rádi zveřejnili při slavnostním vztyčování nosných sloupů na začátku června,“ poznamenala obchodní a projektová manažerka společnosti Garbe Veronika Zacha.