Industriální centrum Garbe Progresus Park Klášterec I leží v klášterecké průmyslové zóně Verne. Dostavěn byl loni na podzim, kdy si také výrobce pronajal více než 70 procent plochy. Aktuálně pro sebe získal i poslední zbývající kapacitu. Přesune tam nizozemskou robotickou výrobu o vysoké přidané hodnotě, která dodává komponenty například pro skupinu Mercedes-Benz. V hale se budou s využitím automatice montovat turbodmychadla a sací potrubí určená pro hybridní osobní vozy i užitková vozidla.

Nová výroba s sebou přinese dalších 120 pracovních míst. Většina bude ve výrobě, deset pozic má být administrativních a také ve výzkumu a vývoji automatizované montáže a laserového svařování.

Podle Lukáše Zrůsta, který je spolumajitelem skupiny Progresus – hlavního investora projektu – se o volný prostor hlásilo více zájemců. „Od začátku tak bylo jasné, že se nemůže dostat na všechny. I díky dosavadní vzájemné spokojenosti jsme se nakonec rozhodli upřednostnit skupinu Isolite a rozšířit s ní spolupráci na základě dlouhodobé nájemní smlouvy,” přiblížil.

Mája Šnajdrová představila svou novou knihu Papuchalk Isgrín.
Napsala jsem ji cestou přes Aljašku, říká Mája o knize Papuchalk Isgrín

Celé průmyslové centrum bude mít německý výrobce pronajaté deset let s právem využívat ho i následující dekádu. Přítomnosti významného výrobce si klášterecká radnice cení.

„Jsme rádi, že se industriální zóna plně využívá a obyvatelé Klášterce i celého Chomutovska si díky příchodu velkých zaměstnavatelů mohou vybírat ze stabilních a kvalifikovaných pracovních míst,“ uvedl starosta Klášterce nad Ohří Štěpán Drozd.

Nabídka práce by se v zóně mohla do budoucna rozšířit ještě více. Stále totiž přetrvává poptávka po špičkových a dobře umístěných industriálních nemovitostech, proto investoři zvažují další možnosti rozvoje zóny, včetně toho, že by pokračovali v úspěšném projektu Garbe Progresus Park Klášterec další etapou.

Mohlo by vás zajímat: Řidič autobusu si vyslechl trest za divokou jízdu se zaměstnanci Nexenu

Zdroj: Deník/Petr Kinšt