Na obě hřiště město nechalo instalovat nové herní prvky, dětem by měly sloužit kolotoče, houpačky či prolézačky. Při renovaci hřiště dělníci opáskovali, přidali zákaz vstupu, radnice žádala, kvůli technologickým postupům, aby je 21 dní nikdo nevyužíval. „Hřiště Na Vyhlídce nevydrželo ani čtyřiadvacet hodin. I přes zveřejněnou žádost a zapáskování jednotlivých prvků se zákazem vstupu z důvodu zrání betonu muselo několik vandalů nutně otestovat nové herní prvky. V Topolové ulici to samé,“ informovala klášterecká radnice.

Nezodpovědní návštěvníci nedbali ani upozornění od zaměstnanců města. „Vandalem můžeme označit i nezodpovědnou maminku, která své dítě na zapáskovaný čerstvě zabetonovaný kolotoč pustí a na výzvu zaměstnance města, že prvek poškodí, reaguje slovy ,vy to neplatíte.´ Jelikož jsou zřejmě pásky málo, město nyní investuje do nových mobilních zábran,” pokračuje vyjádření zástupců města.

Radnice upozornila, že peníze vynaložené na zábrany mohla investovat do dalších herních prvků. Hřiště chce nyní více hlídat, bude se na nich opět opravovat. „Zároveň budou obě hřiště monitorována, aby po opětovné opravě nové prvky vydržely nutných dvacet jedna dní tak, aby byly pevné, bezpečné a mohly sloužit těm, kteří si chtějí hrát a ne ničit,” dodala radnice.