Zajímalo by vás, jak tráví Štědrý den představitelé vašich měst? Co dostávají za dárky a z čeho mají největší radost? Pod stromečkem vašich starostů a primátora nechyběly ponožky, svetry, knihy, kosmetika, ale také sportovní vybavení.


Primátorovi se splnilo dětské přání


„Dostal jsem klasické věci od literatury až po oblečení,” svěřil se primátor Chomutova Jan Mareš hned Štědrý den, chvíli před začátkem půlnoční. „Musím říct, že největší radost mi udělal tento svetr, který jsem si vzal na sebe. Je to svetr, který má specifické zapínání, které jsem si vždycky přál – už jako kluk. Chtěl jsem, abych měl kabát na takové ty knoflíky,“ vysvětluje primátor a ukazuje s radostí na svůj svetr.

Podle něj je to právě ten typ dárku, o kterém si říkáte: „Jednou si ho koupím”. Pak si jej nekoupíte, protože to nutně nepotřebujete. „Právě proto mne nejvíc překvapil,” vysvětlil svou radost.

Komu naopak vykouzlil největší úsměv ve tváři primátor? „Asi největší radost jsem udělal manželce, především proto, že jsem konečně doma, což si rodina teď opravdu považuje,” prozradil primátor. Spokojená byla také jistě jeho manželka. „Už dlouhá léta má Kitchen Aid - robot. K němu letos dostala takové speciální nástavce, kterými jdou dělat například špagety, kolínka a takové různé tvary těsta,” prozradil dále primátor.

Jediné co mu o Vánocích chybělo by sníh. „Mám rád české Vánoce, bílé Vánoce, ale ta pohoda, která nastala po tom vypětí, během celého roku, tu mám skutečně rád,” zhodnotil Jan Mareš.


Balík ponožek se naděloval v Jirkově


„Největší radost mi udělalo určitě to, že jsme se sešli,” řekl hned druhý den po Štědrém dni jirkovský starosta Radek Štejnar. „Dostal jsem hromadu černých ponožek. Protože jsem furt nadával, že jsou pokaždé jiné, různě barevné a já potřebuji k obleku černé. Tak mi koupili třicatery černé ponožky,” svěřil se starosta se svým dárkem.

On sám pak největší radost udělal především svým dětem. „Mladého určitě potěšil snowboard a dcera dostala Monster panenky, z kterých měla radost,” prozradil Deníku.


Kadaň: kniha o Přemyslovcích


Od všeho něco nalezl pod stromečkem kadaňský starosta Jiří Kulhánek. „Dostal jsem ponožky, novou tiskárnu a publikaci o historii Přemyslovců,” svěřil se starosta se svou vánoční nadílkou. „Největší radost jsem ale měl z nových kalhot na kolo. Ty staré už jsem měl prodřené,” vysvětlil dlouholetý cyklista Jiří Kulhánek.

On pak udělal největší radost všem, které obdaroval. „Všichni se tvářili, že mají radost. Hlavní je, že byl klid a pohoda,” zhodnotil.


Motorkářské vánoce v Klášterci


V Klášterci nad Ohří se odehrávala vánoční klasika. „Dostal jsem spoustu doplňků na motorku a na lyže. To všechno bych ale pominul, největší radost mi udělalo přání spousty lidí- především pak přání a poděkování pana faráře. Uvědomil jsem si díky tomu poprvé tu pozornost lidí kolem mě,” prozradil čtenářům Deníku Jan Houška.

Klášterecký starosta pak udělal radost svým blízkým drobnými dárky. „Ta pohoda, kterou jsme s rodinou prožili, byla asi tím největším dárkem, který všichni ocenili,” dodal.


Sportovní Vánoce ve Vejprtech


„Dostala jsem běžky,” informovala s radostí starostka Vejprt Jitka Gavdunová. „Ty původní byly ještě z mladého doubku, třicet nebo čtyřicet let staré, které jsem od někoho zdědila,” vysvětlila. „Budu hubnout jako každý rok, už asi dvacet let, takže se mi budou hodit. K tomu jsem ještě dostala nové boty a větrovku, tedy téměř celé běžecké vybavení,” svěřila se starostka.

Od svých dcer pak dostala pracovní tašku. „Už se prý nemohly koukat na můj dvacet let starý kufřík se zlatým, ošuntělým kováním. Řekly, že když někam jedu, že musím také nějak vypadat,” vysvětlila.

„Nejvíce mě ale potěšil dárek, který jsem opravdu nečekala. Od muže jsem dostala náramek, který jsem si přála asi pětadvacet let,” svěřila se Deníku.
Sama neví, jestli někomu udělala velkou radost. „Třeba manžel byl ale velice překvapen, protože dostal holící strojek,” prozradila nakonec. Podle ní to byl takový nečekaný dárek, který navíc už nutně potřeboval.