Kiosek nabízí například marmelády a sirupy od oceňovaného výrobce z Chomutova, květový med z Farmy Jezerka v Kadani nebo otvické lupínky. Celkem je zatím v rejstříku 57 produktů. Především jde o džemy, sirupy, zelné a rybí saláty, mošty a med.

„Příští týden přidáme také nanuky, další týden deset druhů uzenin a následně mléko, jogurty a další mléčné výrobky,“ nastínil Tomáš Kubišta, který se stará o obchodní stránku projektu Výdejmat.cz. „Bude tu i pizza a káva, protože za motorestem parkují kamiony. Když se restaurace zavře, budou se moct obsloužit tady,“ doplnil.

Podívejte se, jak kiosek funguje:

V Prunéřově je nově bezobslužný kiosek s regionálními produkty. | Video: Deník/ Miroslava Šebestová

Sousedství kiosku a motorestu znamená výhru pro všechny: pro zákazníky i pro obchod samotný, jak věří podnikatelé z projektu Výdejmat.cz i šéf Ušáku.

„Samoobslužný kiosek vedle nás je stoprocentně posila. Máme to sladěné, takže si v kšeftu nepřekážíme,“ zhodnotil majitel rodinného motorestu Erich Szymaniec. „Zákazníci si v kiosku koupí věci, které nemáme, například mošty nebo saláty. Navíc se blíží prázdniny a za námi je obrovský kemp, takže lidé můžou chodit pro jogurty dětem ke snídani,“ doplnil.

Restaurace zase nabízí teplá jídla k obědu i večeři.

Mohlo by vás zajímat: Aquapark se rozpadá, koupání je omezené. Klášterec chce investovat do obnovy

Aquapark v Klášterci se rozpadá. Město chystá jeho rekonstrukci. | Video: Deník/Miroslava Šebestová