Chomutovské kino Svět láme rekordy. Za první letošní půlrok jej diváci poslali do české Top 10, a to na krásné páté místo mezi pražská kina.

„Být v pořadí hned za takovými biografy jako je Světozor, Lucerna, Aero nebo Oko v Praze je pro nás čest," pochvaluje si náměstek primátora Jan Řehák. Podle jeho slov stojí za úspěchem nové krásné sály s pohodlným sezením, výborné ozvučení a pestrá nabídka programu. „Velkou měrou samozřejmě pomohli věrní návštěvníci, kterým patří velký dík," podotýká náměstek.

Spokojenost vyjadřuje také jednatelka společnosti Kultura a sport Chomutov Věra Flašková. „Za první pololetí jsme nabídli 470 představení, na něž přišlo téměř 23 tisíc diváků. To znamená, že průměrně promítáme pro skoro padesát návštěvníků,"

Necelá pětistovka představení během pouhého půl roku je opravdu řádná porce. Kromě tradičního promítání v podvečerních a večerních hodinách nabízí kino Svět spoustu mimořádných představení. Pohádky pro různé věkové skupiny dětí v dopoledních a odpoledních časech, noční premiéry světových filmů, přímé přenosy či záznamy koncertů vážné i jiné hudby. Poslední takovou událostí byl přímý přenos z Divadla Járy Cimrmana opery Proso nebo přenos koncertu Robbie Williamse. Všechny tyto novinky umožňují moderní technologie, které dřívější chomutovská kina nenabízela. A jen pro zajímavost, návštěvnost bývalého kina Oka v Lipské ulici byla na hranici 20 tisíc návštěvníků ročně.

Kino Svět není ale jediným zařízením, které sklízí úspěch. Návštěvnicky oblíbená jsou v podstatě také všechna nová sportoviště v areálu na Zadních Vinohradech. Například veřejně bruslení na novém zimním stadionu navštěvuje jednou tolik bruslařů než ve staré hale.

Obdobně je na tom také plavecký areál Aquasvět. Jeho návštěvnost je třiapůlkrát větší než ve starých lázních. „Oblíbenost lidí je asi nejlepším ukazatelem, že nové areály mají budoucnost a jsou schopny nabídnout návštěvníkům bohaté vyžití," uzavírá náměstek Řehák.