Vchod s dizajnovým vestibulem láká diváky a kolemjdoucí, aby vstoupili a prohlédli si originálně laděnou kinokavárnu i sál. Fasáda původní „socialistické kostky“ ale naopak stále odrazuje.
Podle Petry Dudkové, ředitelky Kabelové televize Kadaň, která budovu spravuje, bude vše jinak už v průběhu léta.
„Necháme vylepšit průčelí a pořídíme fasádu,“ nastínila Dudková. „Do konce června prorazíme vedle vchodu do kina další vstup. Povede ke kancelářím Kabelové televize, která tam přemístí své zázemí,“ doplnila informaci.
Využívat ho budou nejen zaměstnanci „kabelovky“, ale také klienti. Už od prvního září si tam budou moci vyřizovat své smlouvy, využívat pokladnu a součástí bude také čekárna pro veřejnost. „Vše bude zařízeno ve stejném duchu, jako zázemí kina, které navrhl tragicky zesnulý architekt Vít Branda,“ připomněla ředitelka.
Ještě do konce léta Kabelová televize zůstane na původní adrese v pronajatých prostorách blízko centra.
Budovu kina vlastní město Kadaň a Kabelová televize Kadaň je právním subjektem, která objekt spravuje. Už od prosince 2007 financuje nákladnou rekonstrukci. „Financujeme ji výhradně ze svých zisků bez pomoci dotací,“ upozornila ředitelka Dudková. Televize městu neodvádí žádné prostředky, ale investuje je do budovy. Město rozhoduje, jak přesně mají být využity.
Zatím bylo ve dvou etapách obnovy prostavěno více než dvacet miliónů korun. Nejvíc stál moderní a originální kinosál. Ve druhé etapě vznilo předsálí se zázemím a kinokavárnou. Opravy průčelí a budování kanceláří spadají do třetí etapy, která si vyžádá téměř pět miliónů korun. Podle všech předpokladů skončí obnova budovy kina v příštím roce.
Završí ji zateplení a fasáda boků budovy.