I proto Klášterec vyplatil ze smlouvy původního nájemce, ten za předčasné ukončení smlouvy dostal zhruba dvoumilionové odstupné. Nyní narychlo sháněl nového nájemce, na obsazení restaurace vypsal výběrové řízení.

Jeho výsledek vyvolal vzrušenou debatu na nedávném zastupitelstvu. Soutěž vyhráli manželé, kteří provozovali restauraci již před tím, přestože nenabídli nejvyšší cenu.

To na zastupitelstvu kritizoval místostarosta Tomáš Šroubek, který do března lázním Evženie šéfoval. Ve stejném duchu vystoupil i jeho stranický kolega Jiří Vilánek. Argumentovali tím, že vybraný nájemce vyhrál, ačkoliv cena měla být ze dvou třetin rozhodující.

Výběrové řízení vyhodnocoval Rada města. Jan Houška, starosta a radní, uvedl, že hlasoval pro a to na doporučení komise pro správu majetku. Dále uvedl, že přihlédl i k tomu, že manželé mají na pronájem „morální nárok“, protože podle starosty na restauraci odvedli mnoho práce a doslova ji vytáhli z trosek.

Další z radních argumentovali tím, že zde byla i další kritéria a také že manželé mají v pronájmu další části lázní, čímž by se jejich provozování sjednotilo.

Přestože o výběrovém řízení rozhoduje výhradně Rada města a zastupitelstvo nemůže rozhodnutí zvrátit, odsouhlasili zastupitelé návrh, aby se Rada pronájmem restaurace Peřeje znovu zabývala.

Na zastupitelstvu přišli vyjádřil nevoli zřejmě i neúspěšní účastníci řízení, tedy ti, kteří nabídli vyšší nabídku.

Rada tak zřejmě znovu otevře otázku pronájmu restaurace, nicméně je pravděpodobné, že by i podruhé vyhráli manželé. Svědčí o tom podpora, kterou jim na zasedání radní vyjadřovali.