Znamená pro vás uzavření obchodu komplikace? Svůj názor můžete vyjádřit v anketě pod článkem. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do středy 29. března do 12 hodin.

„Prodejna v Otvicích je jednou z našich vůbec nejstarších prodejen a již bohužel neodpovídá trendům moderního nakupování," vysvětluje mluvčí řetězce Michael Šperl.

Změny se týkají úplně celého obchodu, včetně prodejny a zázemí. Podle Šperla nejrychleji mohou změny proběhnout jen při úplném uzavření obchodu. „Dojde k tomu na přelomu dubna a května, uzavření bude trvat měsíc a půl," dodává.

Celkově by měla modernizace zabrat šest měsíců. Zákazníci novinku nepřijali s nadšením. „Pro mě je to třeba problém. Já nikam jinam moc nakupovat nechodím, v těch obchodech okolo podle mě nemají takový sortiment a samozřejmě se bojím, že teď budou všude akorát fronty," vyjádřila se zákaznice Barbora Dixová.

Přečtěte si: Ninja z Chomutova: Co kdysi začalo sportem, pokračuje uměním. Bojovým

¨Lidé, kteří byli doposud zvyklí nakupovat právě v otvickém Kauflandu, budou muset využívat chomutovskou pobočku, případně menší řetězce na sídlištích, které se na nápor zákazníků připravují dopředu. „Počítáme s většími dodávkami zásob, abychom zajistili dostatek zboží," říká Zuzana Holá, mluvčí Lidlu. Obchody plánují i posílení personálu, aby zajistily hladký chod prodeje bez otravných front.

Kromě Kauflandu se změny dotknou i několika dalších obchodů v zóně. „Lékárnu budeme muset na čas uzavřít i my. Bude se totiž předělávat i parkoviště a přístup k lékárně by byl drtivé většině pacientů i tak znemožněn, říká mluvčí lékáren Dr. Max Michal Petrov. Změna provozu se nevyhne ani drogerii DM.

Nepřehlédněte: Zbourají most, který vede "třináctku"

„Také budeme modernizovat prostory. Termín uzavření ale bude kratší než u Kauflandu, změny jsou naplánované od 29. května do 14. června," uvedla mluvčí drogerie Hana Bočková. Ani nedostupnost ostatních obchodů nenechává zákazníky klidnými. „Mně ani tak moc nevadí ten Kaufland, ale lékárnu řeším hodně. Jsem tam zvyklý chodit, mám věrnostní kartičku, na kterou čerpám slevy a nechci zajíždět kilometry dál," je zklamaný Pavel Liščák.

A co zákazníky novém Kauflandu čeká? „Vybudujeme nové obslužné pulty, zákazníci se mohou těšit i na nově zavedené řeznictví. Změnou projde i oddělení pečiva a pokladní systém, toalety," uzavírá Šperl.

Na plánované novinky se zákazníci těší. „Už bylo na čase," vyjádřila se na sociální síti Kateřina Richterová. „Jedině dobře, třeba takové wc, to je luxus," neskrývá ironii Bohumil Starý.

Čtěte také zde: OBRAZEM: V Otvicích se veselili na plese baráčníků