Výkonný ředitel klubu Stanislav Mikšovic se ve středu 30. ledna setkal se zástupci kabiny a za přítomnosti hlavního trenéra a sportovního manažera Vladimíra Růžičky se s hráči dohodl na splátkovém kalendáři. První peníze by měly přijít už v pátek.

„Informoval jsem kluky, jaká je aktuální situace, a se svolením majitele jsem jim navrhnul řešení. Naše situace se nevyřeší ze dne na den, ale momentálně můžeme garantovat uhrazení části závazků vůči hráčům. Povedeme další jednání tak, aby se vše co nejdříve narovnalo,“ prozradil Mikšovic.

„Je pravda, že jsme se s vedením dohodli na řešení, které jako kabina akceptujeme,“ přikývl zkušený útočník Radek Duda, který na schůzce s vedením nemohl chybět.

Z klubových účtů prý už odešly platby, které uhradí veškeré závazky vůči organizacím statutárního města Chomutov. „Předchozí dny byly hodně náročné, ale díky řadě jednání a vstřícnosti našich partnerů jsme uhradili veškeré závazky vůči městu,“ oddechl si Mikšovic.

Krušnohorci tak zažehnali hrozbu za pět minut dvanáct. Jinak by totiž nesměli hrát extraligu v Rocknet aréně a zároveň se jim před čtvrtečním koncem přestupního termínu rozutekli hráči do jiných klubů.