Josef Mašek, lékař, ředitel Nemocnice Kadaň
Já budu určitě volit pana Schwarzenberga. Považuji ho za slušného a rozumného člověka se zkušeností v mezinárodní politice, který jistě bude dobře reprezentovat Českou republiku v zahraničí. Navíc není spojen s žádnými nedobrými věcmi, takže proto jej budu volit.

Jaroslav Krákora, poslanec za ČSSD
Já volím Miloše Zemana. Zažil jsem ho ještě jako poslanec, dělal jsem s ním kampaň. Je to poctivý a pracovitý člověk a já si ho vážím.

Jaroslav Stejný, bývalý kastelán zámku Červený hrádek a Jezeří
Volit budu pana Schwarzenberga a to proto, že jsem měl tu možnost se s ním osobně setkat, když jsem ještě dělal kastelána na zámku Jezeří. Bylo to při návštěvě prince Charlese a musím říct, že to byly příjemné chvíle. I k obyčejným lidem se choval moc hezky. Dalším důvodem bylo to, že mám Muzeum čertů v Úštěku a vím, že on v pekle neskončí.

Patricie Kotalíková, poslankyně za TOP09
U mě je to jasné – „volím Karla". Prezident by měl být ve světe uznávaný a dobře tam reprezentovat republiky, což pan Schwarzenberg splňuje.

Iveta Rabasová, ředitelka Podkrušnohorského zooparku
Přiznám se, že právě včera jsem se vyjádřila před svými zaměstnanci o tom, že se mi nelíbí, když známé osobnosti na veřejnosti říkají, koho podporují a koho ne. Já osobně nechci nikoho ovlivňovat, a to ani pozitivně ani negativně. Přijde mi to nefér.

Ivana Řápková, poslankyně za ODS
Ve druhém kole budu volit Miloše Zemana, protože chci za prezidenta Čecha, který zde žil celý život. V jeho případě se navíc mohu spolehnout, že bude hájit zájmy ČR a jejich občanů, nikoliv zájmy EU.

Roman Křelina, výtvarník
Ve druhém kole budu volit stejného kandidáta, jako v kole prvním. Svůj hlas dám panu Schwarzenbergovi. Pro své rozhodnutí mám několik důvodů. Je to pro mě seriózní kandidát, líbí se mi na něm, že takovou tu Havlovskou filosofii a aristokratický nadhled.

Alois Heger, farář
Samozřejmě půjdu volit. Byl jsem i poprvé. Je to úžasná příležitost vybrat si svého prezidenta. Stejně jako v prvním kole dám i nyní svůj hlas panu Karlu Schwarzenbergovi. Dá se říci, že se více ztotožňuji s jeho názory a celkovým životním postojem.

Václav Homolka, senátor za KSČM
V prvním kole jsem ho nevolil, ale mezi těmito dvěma je pro mě jasná volba Miloš Zeman. Je pro mě čitelný, na jeho slovo se dá spolehnout. A především – volíme českého prezidenta, tak bychom měli dát přednost tomu, kdo v Čechách celou dobu žije a také na minulost se dívá očima Čecha.

Jiří Kulhánek, starosta Kadaně
I přesto, že můj favorit z prvního kola bohužel neprošel, půjdu k volební urně i nyní. Ačkoliv k němu mám určité výhrady, budu volit Karla Schwarzenberga. Nakonec, nikdo není dokonalý. Hlavním důvodem mého rozhodnutí je fakt, že jej považuji za slušného člověka.

Koho budete volit (jste voliil) vy a proč? Diskutujte pod článkem!