Technické služby se snaží udržovat město čisté po celý rok. Jakmile to počasí dovolí, do ulic vyrážejí pracovníci sbírat odpadky. „Některé části města jsou ale v tomto ohledu problematické. Téměř okamžitě po vyčištění se na zemi opět objeví odpadky. Lidé si tak sami navzájem znepříjemňují život," uvedl náměstek primátora Martin Klouda, pod něhož technické služby spadají.

Dvakrát týdně vyráží do každé lokality uklízet pět až deset pracovníků veřejně prospěšných prací. „Bohužel, často se stane, že některé lokality je třeba na úkor jiných míst uklízet častěji," dodal k tomu vedoucí provozovny veřejné zeleně Daniel Voborník.

V podstatě každý den by mohly technické služby uklízet na Kamenné, Kamenném Vrchu, Zahradní, Písečná, Brjanské a Březenecká, kromě ulice Hutnická. V těchto ulicích se prý na zemi povalují nejčastěji obaly od jídla, ale také rozbité spotřebiče, nábytek i jiné věci z domácností. Naopak méně náročné na úklid je sídliště Matěje Kopeckého, Blatenská, Horní Ves a Zadní Vinohrady.

Když jsme se na zkušenosti poptali Chomutováků (více v infoboxu), reagovali na zprávu i lidé z hnutí PRO Chomutov. Ti budou společně s partnery řídit město následující čtyři roky. A trochu si do technických služeb rýpli. „Situace, kdy TSmCh svádí nepořádek na občany, připomíná dobu, kdy dopravní podnik sváděl přeplněné trolejbusy na cestující, kteří nepostupují dále do vozu," napsala Eva Beranová. „Obojí je možná trochu pravda, ale městské firmy jsou tu proto, aby zajišťovaly perfektní služby a s občany spolupracovaly a případně je zaměstnaly. Třeba při úklidu města."

Beranová také na svém facebookovém profilu zveřejnila asi před měsícem fotografie z nehezkých míst Chomutova. „Nepořádek není jen v lokalitách uvedených ve zprávě TSmCh," dodala k tomu. „Při procházce městem jsme narazily i na místa, kterých si dlouho žádný pracovník úklidu očividně nevšiml."

Co na to říkají ChomutováciJana Jeníček Janoštíková: Kamenná děs.
Hanka Zahrádková Ostková: Zadní Vinohrady postrádají odpadkové koše na psí exkrementy!
Kateřina Svetr Škrábalová: Ono i v okolí Kadaňské nejsou odpadkové koše. A vlastně všude kromě centra města chybí…
Zdroj: facebook Chomutovského deníku