Hlavní molo zůstane na Kamencovém jezeře ještě letošní sezonu. Ale zavřené. Radnice chce ale přes léto najít firmu, která ho po sezoně rozebere.

„Už jsme vypsali výběrové řízení, nebudeme ale nikam spěchat," potvrdil Chomutovskému deníku náměstek primátora Marek Hrabáč. „Počítáme s tím, že vybraná firma by začala molo snášet v polovině září."

Rozebere se zatím jen vrchní část, až po piloty. Na ty se pak musí podívat odborníci. „Podle jejich závěru se pak uvidí, jestli bude možné uvažovat o rekonstrukci nebo bude třeba postavit úplně nové molo," dodal Hrabáč. V plánu je také odbahnění dna pod molem.

Jisté je, že molo v tomto místě znovu stát bude. „Shodli jsme se na tom, že je pro areál klíčové," přikyvuje náměstek. Primátor Daniel Černý už se několikrát nechal slyšet, že by se mu líbila prvorepubliková podoba mola.

Kolik bude obnova mola stát, si teď netroufá nikdo odhadnout. Ale půjde rozhodně o miliony.

Během letošního léta bude molo zavřené, stejně jako většinu loňské sezony. Zpřístupněné bude ale pro plavčíky. Ti odtud budou mít lepší přehled na celé jezero a také výhodnější místo pro výjezd k případnému zásahu.