Na pronájem kabinek či prodej permanentek si lidé musí ještě počkat. „Musíme poprosit o shovívavost a trpělivost, teprve začala inventura a předávání majetku," žádá primátor Daniel Černý. Otevření areálu odhadl na červenec. „Předtím ještě musíme areál uklidit, připravit, najmout pracovní síly, opravit mola…," vypočítává. Městu se vrací také vodní vlek na Bandě, který rovněž plánuje letos opravit.

Areál zatím spadá pod odbor majetku města, do budoucna ho však bude provozovat některá z městských společností. Rozhodovat o tom budou zastupitelé, vedení města však podle všeho bude navrhovat zoopark. „Umí pracovat s návštěvníky, má zkušenosti s podobnými činnostmi, leží hned vedle… Zdá se nám to nejlogičtější," uvedl primátor Černý.

ROZCHÁZEJÍ SE O DVACET MILIONŮ

V těchto dnech prochází areál inventarizační komise, následovat bude předávání majetku z dosavadního nájemce (společnost CV Relax) na město.

Primátor se už dříve nechal slyšet, že jednoznačné investice do městského majetku Chomutov firmě uhradí. Neobejde se to však zřejmě bez dohadování. Zatímco Zdeněk Fojtík, majitel CV Relaxu, své investice ocenil na 41 milionů korun, město má znalecký posudek na 22,6 milionů. „Nezáleží na tom, na kolik je vystavená faktura, ale o kolik zhodnotil majetek města," upozornil první náměstek primátora Marek Hrabáč.

Podle radního Jaroslava Komínka je také sporné, zda se do investic dají započítávat dotace, které CV Relax získal v prvních letech z programu tehdejšího hejtmana Jiřího Šulce. To je dohromady asi dvacet milionů. „Podle nás to tak být nemá, ale necháme to na právnících," dodal radní.

Přestože obě strany nyní spolupracují a ustala i emotivní prohlášení, není vyloučeno, že některé sporné body skončí u soudu.

KONEC PO OSMI LETECH

Kamencové jezero jde zpět městu po osmi letech, během nichž ho provozovala společnost CV Relax. Ta měla původně smlouvu o podnájmu na padesát let. Pro Chomutov však byla nevýhodná, proto se už před volbami nechalo současné vedení města slyšet, že se bude snažit smlouvu vypovědět.