Betlémské světlo je totiž pro všechny. Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu domovů propojených symbolem naděje a poselství vánočních svátků.
Takzvané světlo přátelství poputuje letecky ve speciálním bezpečnostním obalu z Izraele do Lince, odkud se předává do pětadvaceti zemí světa. I do Česka.

Zastavení

Občanům Chomutova a Jirkova přivezou Betlémské světlo zdejší skauti historickým autobusem Škoda 706 RTO ve čtvrtek 23. prosince. Lidé si pro něj budou moci přijít na jirkovské náměstí Dr. Beneše v 15 hodin, kde autobus počká do 15.40. Poté přejede na parkoviště u Penny Marketu na rozhraní Jirkova a Chomutova (ul. Hrdinů), kde bude k zastižení od 15.45 do 16.15. Další zastávka bude před bývalou 9. Základní školou v Havlíčkově ulici v Chomutově (od 16.30 do 16.50). Posledním stanovištěm bude chomutovské náměstí 1. máje, a to v době od 17.00 do 18.00. Místa zastavení autobusu budou označena zastávkovou tabulí. Zájemci si odnesou nejen světlo, ale navíc budou moci zakoupením upomínkového předmětu přispět na konto Světluška a podpořit tak nevidomé.⋌(r)