JAN RÖDLING

U Rytířů jsem začal polévkou, dal jsem si gulášovou za 15 korun z „menu“ nabídky. Výborná hutná polévka, dobře ochucená, porce akorát. K ní jsem dostal i čerstvý dobrý rohlík, oceňuji, že byl zadarmo. S prvním chodem jsem byl spokojen na jedničku.

Ovšem horší to bylo s hlavním jídlem (vepřové nudličky na bylinkách s rýží 75 kč). Jeho přinesení trvalo o trošku déle, než jsem o obědových menu zvyklý – překročilo to onu hranici, kdy si začnete říkat: „Už by to tady mohlo být.“ Tedy ne žádná velká prodleva, ale stopy to zanechá. Bohužel nudličky byly zklamáním.

Ač jsem hledal poctivě ony bylinky, našel jsem pouze uschlé částečky zřejmě oregana. Tak si jídlo s bylinkami v názvu nepředstavuji. Navíc vůbec neměly vliv na chuť jídla, vše bylo spolehlivě přebito solí a pepřem, které omáčce udávaly nepříjemně štiplavou chuť. Vepřové nudličky byly navíc vysušené.

Rýže, která byla dobře udělaná, to nezachránila.

Ocenil jsem, že jsem dostal dezert zdarma, je to milá pozornost. Stejně tak jsou plusem věrnostní kartičky, kde za každých snědených sedm obědů se jednou najíte zadarmo. V restauraci se v době oběda nekouří, což vítám.

Obsluha, celkem široká nabídka jídel, menu vyvěšené před vchodem, to všechno bylo v pořádku. Ovšem kvalita hlavního jídla, kvůli kterému se na obědové menu chodí především, nic moc. Proto dávám za 3.

JOSEF DUŠEK
To si smlsnu. Taková byla moje první myšlenka, když jsem si objednal kuřecí nugetky v sýrovém těstíčku s bramborovou kaší (80 Kč). Název zněl slibně a jídlo tak i vypadalo. Nebo mi tak možná připadalo, protože jsem na něj čekal o něco déle než bývá u hotovek zvykem.

A přišlo zklamání. Bylo toho dost, nebylo to špatné, ale nebylo to ani dobré. Bylo to prostě takové nijaké. Chuť mdlá až žádná. Nejlépe bych to asi vystihl větou: Najedl jsem se, ale nepochutnal si.

Přes oběd se tu nekouří, body nahoru. Prostředí je příjemné, byť servírka se napoprvé nezapamatovala, co jsme si objednali. Věrnostní systém razítek je milá věc, já za to ale body nedávám, protože mě osobně tohle do restaurace nenaláká. Co naopak oceňuji, je zákusek jako součást menu, protože sladké po obědě mám rád.

Celkově? Nic mi tu extra nevadilo, na druhou stranu nemám důvod se sem na oběd pravidelně vracet. Moje známka: 2–.MIRKA ŠEBESTOVÁ

Na hovězím na česneku se špenátem a bramborovým knedlíkem jde dost zkazit. U rytířů ale chutnalo dobře. Maso měkké, česneku tak akorát, porce dostatečně velká. Jídlo za 75 korun, což je v restauracích v centru docela běžná cena.

Co mě mile překvapilo bylo, že servírka přinesla navíc i jablečný koláč. V tu ránu jsem se cítila skoro tak dobře, jako na návštěvě u babičky. Milá a sladká pozornost. Objednala jsem si také horký zelený čaj a ocenila, že mi na stůl nepřinesli jen hrnek zalitý vodou tak maximálně do půlky, ale celou konvičku. Ne všude je to samozřejmostí. Čaj byl za 32 Kč.

Co kazilo dojem, byla pomalejší obsluha. Navíc trochu tápala v tom, kdo si co objednal.

Naopak dobře na mě působil systém slevových kartiček, kdy provozovatel slibuje jedno z osmi poledních menu zdarma. Dávám za 2.


Jak chutná U Dvou Rytířů vám (www stránky zde)? Máte stejný názor jako redaktoři nebo jiný? Přidejte ten svůj v diskuzi.


Příští pátek v novinách a v sobotu na webu: Jídelna Bílá labuť Obecné informace a odkaz na již proběhlé testy výsledky najdete ZDE.