MARTINA ZYKLOVÁ

Do Lokálu na Blatenské jsem už párkrát zašla. Nevěděla jsem však, že se tu vaří obědová menu. Vždy jsem si myslela, že je to spíš místo na posezení s přáteli a když máte hlad, můžete si objednat něco malého k jídlu. Ale obědové menu? To mě překvapilo.

Výsledný požitek z oběda ale musím pochválit. Na výběr jsou sice jen dvě jídla a jedna polévka, ale mě to stačí. Já si vybrala kuřecí steak s mexickou salsou a hranolky a k tomu jsem si obědvala rajskou polévku. K jídlu si navíc můžete dát sodovku, která je v ceně. Za to vše jsem platila 90 korun, a to není zlé. Navíc jako překvapení nám servírka přinesla dezert v podobě ořechové buchty.

Rajská polévka byla klasika. Nenašla jsem na ní žádné mínus, hlavní jídlo bylo trošku překvapení. Čekala jsem něco mexického! Ale na talíři mi ležel kuřecí steak, hranolky a rajčatová omáčka s bazalkou a velkým množstvím česneku. Jediné za co musím dát mínus je to překvapení. Prostě jsem čekala něco jiného a tohle bych zařadila spíše někam do italské kuchyně. Ale ani tam, stejně jako do Mexika, bych nedávala hranolky ? Nicméně mi oběd opravdu chutnal. Všechny chutě se výborně pojily a odcházela jsem naprosto spokojená. A ještě jedna připomínka. Dezert je lepší dávat každému zvlášť na talířek a ne na jeden pro všechny. Nebylo jej čím jíst a navíc se drobí ?

Takže závěrem: prostředí v Lokálu je velmi příjemné, navíc v době oběda nebylo zakouřené. Jídlo velmi chutné, obsluha příjemná. Jediné mínus dávám za název pokrmu, který se podle mě s výsledkem neshodoval a dezert pro všechny na jednom talíři.

Takže dnes je to 1-

JOSEF DUŠEK

Tímto svým textem zklamu všechny, kteří by chtěli charakteristiku mého jídla na šest odstavců, s pointou a velkým finále na závěr. Co se jídla týče, měl jsem obyčejný karbanátek s bramborovou kaší. A když myslím obyčejný, tak tím myslím obyčejně dobrý. Mleté maso, kaše z brambor. Nic víc, nic míň. Kdybych měl hodnotit opravdu jen jídlo, byla by to naprosto průměrná trojka.

Jenže my hodnotíme i prostředí, nabídku, cenu… A tohle vytahuje Lokál kus nad průměr. Nevím proč (že by název?), ale tenhle podnik jsem měl zafixovaný jen jako hospodu, a to ještě bez valné pověsti. Nic z toho není pravda.

Je to slušná restaurace (hlavně tedy penzion) s milou obsluhou. Nabídka obědových menu není nijak valná, ale pro potenciál restaurace asi dostačující - dvě jídla a polévka.

Cena na centrum města průměrná, s polévkou a malým pivem 92 korun. A na závěr moučník (který nebyl nikde napsaný) v podobě ořechové buchty. Ve všem kromě samotného jídla byl pro mě Lokál příjemným překvapením.

Dávám 2.

MIRKA ŠEBESTOVÁ

Do Lokálu jsme se vypravili čistě dílem náhody. V Kaštanu, který je jen přes ulici, měli zavřeno, ale zahlédli jsme, že má protější podnik na tabuli před dveřmi vystavenou svou denní nabídku jídel. A tak jsme si to tam namířili.

Natěšila nás hlavně vidina kuřecího steaku s mexickou salsou a s hranolky za 75 korun, karbanátky s bramborovou kaší mu těžko mohly konkurovat (zbyly na šéfa).

Co je potěšující, v Lokálu dostanete sklenici perlivé vody k jídlu zdarma. Steak se nesl na stůl během několika málo minut. Šlo o slušný kus masa, přelitý rajčatovou omáčku se značnou dávkou česneku a hranolky. Nevím úplně přesně, co bylo na chuti či snad vzhledu mexického. Talíř byl například zdobený rukolou, kterou rádi využívají Italové. Mně ale případný kontrast mezi názvem a chutí jídla nevadil. Chutnalo mi a moc.

Překvapením byl dezert na závěr, přitom o něm nebyl v jídelním lístku ani řádek. Servírka nám přinesla domácí koláč z jednoduchého litého těsta s ořechy. Dobrá tečka, ovšem s jednou výhradou. Mezi zuby skřípaly kousky ořechových skořápek.

Za nápoj, hlavní jídlo a koláč na závěr jsem zaplatila 75 korun, což je nadmíru příznivá cena. Útroby restaurace jsou vkusné a útulné jako málokde. Drobný úsměv probouzí jen koutek pro nekuřáky,, který, jakkoli je příjemně zařízený, působí spíš jako místečko hanby. Od hlavní místnosti je oddělený jen opticky.

Celkově hodnotím na 1-