Jako na saních si museli připadat řidiči, když ráno vyrazili do práce. Celé Chomutovsko zahalila bílá peřina, přes noc a během dne napadlo dvacet až třicet centimetrů sněhu.

Sněhový příval komplikoval dopravu. Spadlý strom přehradil Blatenskou ulici v Chomutově, další odstranili dobrovolní hasiči z jirkovské ulice Budovatelů. Několik řidičů kluzké vozovky nezvládlo, nehody v okrese se ale obešly bez zranění.

Chodníky zůstanou pod sněhem

Silničáři do terénu vyjeli už v noci, kvůli neustávajícímu sněžení ale stíhali upravovat jen silnice a chodníky I. třídy. „Děláme silnice jedničky a dvojky. Protože pořád sněží a má padat dál, tak se pravděpodobně třeba na parkoviště ani nedostaneme,“ řekl v pondělí Deníku Miroslav Šulta z chomutovských technických služeb.

Z chodníků traktory prohrabávaly jen ty nejdůležitější, podobně jako nejdůležitější silnice označené jedničkou. „Stíháme jedničky, něco málo dvojek, ale většina chodníků zůstává neudržovaných,“ popisoval pondělní situaci Šulta.

Kamiony do hor jen s řetězy

Náročnou směnu měli silničáři v celém okrese. „Jezdím od rána od tří hodin, teď si dávám půlhodinovou pauzu a pak jedu dál,“ řekl Deníku řidič, který likviduje přívaly sněhu v Kadani.

Problémy byly i v Krušných horách. Hlavní silniční tah do Německa přes Horu Svatého Šebestiána byl od rána uzavřený pro nákladní dopravu. „Zapadávaly tam kamiony, tak jsme to raději pro nákladní dopravu uzavřeli,“ řekla v pondělí ČTK provozní náměstkyně krajských silničářů Lenka Holovská. Do hor ale mohly kamiony se sněhovými řetězy. Pro osobní auta zůstala cesta do uzávěrky Deníku průjezdná. V terénu podle ní byla veškerá dostupná technika, která čítá 81 posypových vozů a 36 traktorových radlic.

Nejvíc nasněžilo v západní části kraje, kde se nachází právě i Hora Svatého Šebestiána.

Za noc přes deset centimetrů

V Tušimicích na Chomutovsku naměřili meteorologové za noc dvanáct centimetrů sněhu a padat prý ještě nepřestane. „Úhrny srážek na západě kraje odhadujeme mezi deseti až patnácti centimetry sněhu, ve východní části je to o něco méně, mezi pěti až deseti centimetry,“ řekl ČTK Radek Tomšů z ústecké pobočky ČHMÚ.

Sněžit má přestat v úterý, ve středu by se ale sněhové vločky měly vrátit. Teploty pod bodem mrazu by měly vydržet až do konce týdne.