Přibližně desetiletá anabáze skončila. Tak dlouho trvalo úsilí města Kadaně, které chtělo získat pozemek pod zimním stadionem. Minulý týden ho městu „přiklepl“ Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Co to pro město znamená? Může konečně žádat o dotace na opravy sportovního stánku. A že je jich zapotřebí.

„Část pozemku pod stadionem měla neznámého vlastníka. Dokud se tato věc nevyřešila, nemohli jsme žádat o dotace na úpravy v areálu,“ přiblížil starosta Kadaně Jiří Kulhánek.

Konkrétně se jednalo o dva pozemky. Jeden o výměře 4519 metrů čtveřečních pod samotným stadionem a druhý, menší pod strojovnou. Hodnota obou převyšuje 830 tisíc korun. Dosud je město využívalo na základě výpůjčky.

Co hůř, všechny větší opravy si město muselo zaplatit samo. Před dvěma lety se například jednalo o náročnou rekonstrukci ledové plochy, jelikož docházelo k únikům čpavku. „Nemohli jsme to odkládat na dobu, až budeme moct žádat o dotace a tak rekonstrukci zaplatilo za pomoci kraje město,“ upřesnil starosta.

Podle jeho slov stadion touto dobou nevyžaduje další akutní zásah. „Přesto plánujeme některé úpravy a tak vítáme možnost, že se o dotace můžeme ucházet,“ uzavřel starosta.

I podle mínění prezidenta klubu SK Kadaň Františka Wágnera je stadion provozuschopný, přesto by se podle jeho slov dalo udělat víc.
„Máme sice novou ledovou plochu a strojovnu, ale je potřeba kompletně opravit střechu a zatím je jen část oken vyměněna za plastová,“ nastínil Wágner. „Také by to chtělo vyměnit plechové vchodové dveře, zrekonstruovat kabiny hráčů a kanalizaci. Udělat to vše dohromady by ale stálo ohromné finance,“ ví prezident. Do plánu oprav na rok 2011 se samozřejmě všechny nevejdou. Město se do úprav přibližně dvacet let starého areálu pouští postupně.

Stadion není jediný, kde byl bržděn rozvoj kvůli nejvyjasněným majetko–právním vztahům. Stejný problém se dotýká i části prunéřovského koupaliště. „Tam je restituent znám, ale několik let není schopen dosáhnout doho aby se restituce vypořádala,“ vysvětlil starosta Kulhánek. Kvůli tomu město nemůže žádat o finance z dotací, za které by se pořídilo lepší zázemí koupaliště.“